Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Іспанська компанія PLD Space підписала з Європейським космічним агентством контракт в рамках програми Boost!

19 лютого Європейське космічне агентство (ESA) повідомило про підписання першого контракту за програмою Boost! з компанією PLD Space на розробку системи розміщення корисного навантаження на РН MIURA 5. Вартість проєкту у співпраці з компанією OCCAM Space складає € 1,3 млн.

Проєкт є частиною програми Boost!, яка спрямована на стимулювання ініціатив у галузі комерційних космічних перевезень. Розробка адаптера корисного навантаження, що здійснюватиметься в рамках цього контракту, була обрана для підвищення конкурентоспроможності ринку.

PLD Space зарекомендувала себе першим запуском суборбітальної ракети-носія Miura 1 з випробувального центру El Arenosillo на півдні Іспанії у жовтні 2023 року, і вона вже працює над більшою ракетою-носієм орбітального класу Miura 5.

Майбутня двоступенева ракета-носій Miura 5, діаметром 2 м, розрахована на виведення до 540 кг корисного навантаження на сонячно-синхронну орбіту. Передбачається, що перший ступінь буде мати можливість відновлення після повернення за допомогою парашутів для повторного використання під час наступних польотів.

Контракт, підписаний між ESA і PLD Space, передбачає спільне фінансування розробки модульної системи розміщення корисного навантаження. Розроблена для запуску всіх типів супутників з максимально можливою гнучкістю, система розміщення корисного навантаження, яка називається MOSPA (Modular Solution for Payload Adaptor), дозволить PLD Space пропонувати своїм клієнтам ширший спектр місій та послуг, включаючи розміщення кубсатів, наносупутників та мікросупутників.

Розробка модульного адаптера корисного навантаження здійснюватиметься у співпраці з мадридською компанією OCCAM Space, яка має значний досвід у розробці конструкцій та механізмів для космічного сектора. Ціль полягає в тому, щоб зробити апаратне забезпечення максимально легким і в той же час максимально адаптованим для запуску більшої кількості супутників і задоволення потреб ринку.

Перший орбітальний політ ракети-носія MIURA 5 заплановано на 2025 рік з європейського космодрому Куру у Французькій Гвіані.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України