Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

В Іспанії розробили багаторазову суборбітальну ракету-носій

За повідомленням іспанських ЗМІ, 12 листопада приватна іспанська компанія PLD Space представила багаторазову суборбітальну ракету Miura 1. Вона стала першим носієм, розробленим в Іспанії.

«Досі Іспанія могла будувати лише кораблі та літаки, зараз ми можемо будувати ракети», – заявив на презентації в Мадриді співзасновник компанії PDL Space Рауль Торрес (Raúl Torres). «Після успішного запуску Іспанія зможе позиціонувати себе як одну з 14 країн зі світовим космічним потенціалом», – додав він.

За словами іншого засновника компанії Рауля Верду (Raúl Verdú), розробники зіткнулися з «численними технічними викликами», оскільки «мали розробляти майже всі технології з нуля».

Ракета має одну ступень. Довжина ракети становить 12,5 м, діаметр – 0,7 м. Запустити ракету планувалось ще у 2020 році, проте цьому завадили проблеми із силовою установкою. На даний час перший запуск ракети планується на другу половину 2022 року з ракетного майданчика Випробувального центру Ель-Ареносільо (провінція Уельва). Ракета може нести до 100 кг корисного навантаження на висоту до 153 км за 122 секунди. Передбачається, що повернення ракети-носія на парашуті відбудеться в Атлантиці, приблизно в 70 км від місця запуску, звідки її забере катер.

Набутий досвід іспанці планують застосувати для створення більш потужної ракети-носія Miura 5, яка виводитиме на низьку навколоземну орбіту до 300 кг корисного навантаження. Ракета Miura 5 планується запустити у 2024 році.

Компанію PLD Space було засновано у 2011 році. На сьогодні в компанії працюють 70 співробітників. Компанія вже залучила € 36 млн інвестицій, з яких 80% від приватних інвесторів, і тепер планує отримати фінансування близько € 100 млн для розробки ракети Miura 5 для комерційного використання з державними та приватними клієнтами.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України