Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Японія планує сформувати другу космічну оперативну групу у 2022 фінансовому році

14 листопада міністр оборони Японії Нобуо Кіші (Nobuo Kishi) заявив, що Японія створить другу космічну оперативну групу Сил повітряної самооборони (Air Self-Defense Force, ASDF) на авіаційній базі Хофу Кіта (Hofu Kita Air Base) у префектурі Ямагуті на заході країни. Основним завданням нового формування стане моніторинг електромагнітних загроз супутникам. Підрозділ передбачається сформувати протягом 2022 фінансового року (почнеться 1 квітня 2022 року).

Створення цього підрозділу планується у рамках зусиль Японії щодо збільшення своїх можливостей у космічній галузі з огляду на зростання потенціалів Китаю та Росії.

«По мірі того, як ми розширюємо наші можливості у нових сферах — у сферах космічного простору, кіберпростору та електромагнітного спектру — надзвичайно важливо забезпечити стабільне використання космічного простору», — сказав Кіші у своєму виступі на базі ASDF.

Перша космічна оперативна група в Японії була сформована на авіабазі Фучу (Fuchu) у травні минулого року. На цей підрозділ було покладено завдання моніторингу космічного сміття, астероїдів та інших загроз для супутників.

У Ямагучі (Yamaguchi) на даний час будується радар космічного спостереження, який, як очікується, буде введений в експлуатацію у 2023 фінансовому році.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України