Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

В Індії побудують другий космодром для запуску малих супутників

Влада Індії планує створити другий космодром у країні для запуску малих супутників. Уряд штату Тамілнад на півдні країни завершив придбання землі під цей проєкт. Космодром буде розташований у місті Куласекарапаттінам на площі близько 904 га. Оцінюється, що вартість проєкту становитиме 9,5 млрд рупій (майже $ 115 млн). Планується, що 28 лютого прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді візьме участь у церемонії закладання першого каменю.

Вчені Індійської організації космічних досліджень (ISRO) зазначили, що новий космодром допоможе заощаджувати паливо, оскільки супутники, які будуть запускатися звідси, зможуть рухатися безпосередньо на південь. Це відрізняється від польоту супутників, що запускаються з острова Шріхарікота в Бенгальській затоці, які прямують у південно-східному напрямку після старту з Космічного центру імені Сатіша Дхавана. Це зроблено для того, щоб уникнути польоту над Шрі-Ланкою та зробити різкий маневр у бік Південного полюса.

Уряд штату також планує створити навколо космодрому парк космічної промисловості та палива, щоб залучити до регіону науково-технічні та конструкторські фірми.

Перший індійський космодром розташований на острові в 100 км на північ від міста Ченнаї в штаті Андхра-Прадеш на південному сході країни. Перший успішний запуск з цього космодрому відбувся 18 липня 1980 року, коли за допомогою ракети SLV-3 був успішно виведений на орбіту супутник Rohini-1.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України