Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія SpaceX отримала дозвіл на посадку перших ступенів своєї ракети Falcon 9 у територіальних водах Багамських островів

Міністерство туризму, інвестицій та авіації (Ministry of Tourism, Investments & Aviation, MOTIA) Багамських островів оголосило про успішні переговори та підписання новаторського листа-угоди (Letter of Agreement, LOA) з компанією SpaceX (Space Exploration Technologies Corp.), що знаменує собою революційний крок Багамських островів у сферу космічного туризму.

LOA встановлює стратегічне співробітництво, яке позиціонує Багамські острови як глобальне місце для спостереження за приземленням ракет-носіїв.

SpaceX, піонер у дослідженні космосу, зараз завершує розробку проєктів місії, де один із автономних безпілотних кораблів компанії буде служити місцем посадки Falcon 9 на схід від архіпелагу Ексума, пропонуючи видовище, яке можна буде побачити лише на Багамах. Ця унікальна можливість створює умови для туристів стати свідками вражаючих космічних подій з круїзних кораблів, курортів і різноманітних туристичних точок, зміцнюючи позицію Багамських островів як ключового гравця в індустрії космічного туризму, що розвивається.

Ексклюзивна видимість приземлення ракет на автономний безпілотний корабель з різних Багамських островів робить це місце єдиним у своєму роді в усьому світі.

Відповідні посадки на Багамських островах, про які йдеться в LOA, не лише підтримуватимуть місію Starlink компанії SpaceX, але й сприятимуть порятунку життів, покращенню можливостей швидкого реагування та забезпеченню зв’язку під час катастроф.

«Цей договір із SpaceX знаменує собою нову еру для Багамських островів. Ми маємо честь співпрацювати зі SpaceX, щоб дозволити їхнім ракетам Falcon 9 безпечно приземлятися на автономний безпілотний корабель у водах Багамських островів, допомагаючи продовжувати їхні зусилля щодо багаторазового використання ракет», – сказав Ісаак Честер Купер, віце-прем’єр-міністр і міністр туризму, інвестицій та авіації.

«Одночасно завдяки високошвидкісному інтернету Starlink з космосу ця угода відкриває двері до безпрецедентних можливостей для наших громадян, сприяючи довгостроковим перевагам для освіти, реагування на надзвичайні ситуації та інновацій, – сказав він. – Уряд Багамських островів прагне використати це партнерство для економічного зростання, створення робочих місць і розширення можливостей для отримання освіти».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України