Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китай оприлюднив назви своїх нових космічних кораблів для пілотованих місій з дослідження Місяця

24 лютого Китай оприлюднив назви своїх нових пілотованих апаратів для дослідження Місяця. За даними Китайського агентства пілотованої космонавтики (China Manned Space Agency, CMSA), місячний посадковий модуль отримав назву “Lanyue”, а пілотований космічний корабель – “Mengzhou”.

Як повідомило агентство, назви були обрані групою експертів із майже 2000 пропозицій, наданих громадськістю.

Вислів “Lanyue”, що в перекладі з китайської означає «Обіймаючи Місяць», вперше з’явився у вірші, написаному покійним головою КПК Мао Цзедуном у 1965 році, додало агентство.

За повідомленням агентства, це символізує прагнення та впевненість Китаю в його дослідженні Всесвіту та експедиції на Місяць. 

За даними агентства, “Mengzhou”, або «Корабель мрії», уособлює мрію Китаю про висадку на Місяць, щоб відправитися в нову подорож космічних пригод.

Буде дві моделі Mengzhou. Один космічний корабель буде використовуватися для транспортування астронавтів на Місяць, а інший замінить нинішній космічний корабель Shenzhou для перевезення членів екіпажу між Землею та Китайською космічною станцією (CSS), яка обертається навколо Землі вже майже три роки.

У липні 2023 року Китай оголосив про плани здійснити свою першу пілотовану місію на Місяць орієнтовно у 2030 році.

Згідно з планом, місячний посадковий апарат Lanyue, вагою близько 26 т, складатиметься з двох частин: місячного модуля та силової установки. Він буде здатний доставити на поверхню Місяця двох астронавтів і 200-кілограмовий місяцехід.

Посадковий модуль має полегшену конструкцію для підвищення структурної ефективності та має функцію резервування електроживлення. Чжан Хайлянь, заступник головного конструктора китайської пілотованої космічної програми, пояснив, що завдання посадкового модуля полягає в тому, щоб доставити астронавтів з орбіти навколо Місяця на поверхню, а потім повернути їх на місячну орбіту.

Космічний корабель Mengzhou складатиметься з двох основних компонентів: модуля для повернення [на Землю], в якому будуть розміщуватися астронавти і який служитиме як центр управління під час космічного польоту, і службового модуля, що містить енергетичні та рушійні системи.

Згідно з планом, космічний корабель матиме довжину майже 9 м, діаметр 4,5 м та вагу 22 т, і буде здатний розмістити трьох астронавтів.

Згідно з повідомленням CMSA, наразі роботи з дослідження та розробки Mengzhou, Lanyue та ракети-носія надважкого класу Long March-10 успішно просуваються.

Триступенева ракета-носій Long March-10, висотою 92 м та вагою 2187 т, матиме дві конфігурації: з прискорювачами або без прискорювачів. Варіант з прискорювачами буде використовуватися для відправки місячного посадкового модуля і космічного корабля на навколомісячну орбіту.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України