Уганда планує запустити свій перший супутник у серпні 2022 року. Супутник PearlAfricaSat-1 є останньою місією проєкту Joint Global Multi-Nation Birds Satellite – багатонаціональної програми з надання допомоги державам у створенні їх перших супутників.
Ініціатива щодо створення першого супутника Уганди почалася в жовтні 2019 у рамках директиви президента Уганди щодо створення Національного космічного агентства та Космічного інституту.
Уганда підписала угоду про співпрацю з Технологічним інститутом Кюсю (Японія), за якою проведена підготовка трьох угандійських інженерів-випускників для проектування, будівництва, тестування та запуску першого супутника для Уганди.
Основне обладнання супутника PearlAfricaSat-1 —мультиспектральна камера, яка надасть зображення території Уганди з просторовим розрізненням близько 20 метрів, Здобуті дані передбачається використовувати для аналізу якості води, родючості ґрунту, а також землекористування та аналізу рослинного покриття. Супутник також відіграватиме життєво важливу роль у нафтогазових операціях, відстежуючи східноафриканський нафтопровід. Це дозволить складати точні прогнози погоди, збираючи дані дистанційних датчиків для прогнозування зсувів і посухи. З виведенням супутника на орбіту управління ним буде забезпечувати наземна станція Уганди.
Японія, світовий лідер з космічних технологій, сприяла першим зусиллям Уганди з придбання супутникової наземної станції Mpooma, яка була розроблена та побудована японською компанією Nippon Electric у 1978 році.
Уганда також планує побудувати другий супутник, запуск якого планується на кінець 2024 року.