Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «X-Ray Polarimetry Explorer (IXPE)»

09 грудня 2021 року о 06:00 (UTC) з Космічного центру імені Кеннеді, штат Флорида, США, за допомогою ракети-носія «Falcon 9 Block 5» було здійснено запуск КА «IXPE».

Imaging X-Ray Polarimetry Explorer (IXPE) – це космічна обсерваторія NASA, що складається з трьох ідентичних телескопів, які будуть вимірювати поляризацію космічного рентгенівського випромінювання.

Обсерваторія вивчатиме магнітні поля багатьох космологічних цілей, включаючи активні ядра галактик, квазари, пульсари, магнетари, нейтронні зірки та чорні дірки. Ці космічні об’єкти оточені середовищем високоенергетичного рентгенівського випромінювання, яке може бути поляризовано, та його вивчення може надати інформацію про навколишнє середовище, в якому вони були створені.

Очікується, що місія триватиме два роки, протягом яких вона переслідуватиме дві основні наукові цілі. По-перше, щоб краще зрозуміти радіаційні процеси та властивості космічних джерел рентгенівського випромінювання. По-друге, вивчити загальну теорію відносності та квантову механіку в екстремальних умовах.

Обсерваторія матиме набір із трьох ідентичних телескопів, кожен із яких працюватиме незалежно. Кожна із систем має дзеркало з фокусною відстанню 4 метри, що фокусує рентгенівські промені на поляризаційно-чутливий детектор зображення.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України