Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

У Європі створили багаторазовий теплозахисний екран для космічних апаратів

Британська компанія Space Forge за підтримки Європейського космічного агентства (ЄКА) та Космічного агентства Великої Британії розробляє новий теплозахисний екран, який планується протестувати під час фактичного входу в атмосферу з космосу. Екран отримав назву “Pridwen” на честь легендарного щита короля Артура.

Стандартні теплозахисні екрани типу «абляційних» поступово вигоряють, щоб відводити надлишкове тепло. Pridwen використовує інший метод – розподілення тепла. Його тканина, виготовлена з жароміцного сплаву, має досить велику поверхню, щоб рівномірно розподілити тепловий потік для його відведення.

Цей щит також використовуватиметься для уповільнення польоту супутника, щоб він зміг витримати посадку без парашута.

Конструкція Pridwen дозволяє складати теплозахисний екран подібно до фігурок орігамі під час польоту. Після входу в атмосферу він розгорнеться, подібно до парашута, але не позаду, а перед космічним апаратом.

Теплозахисний екран успішно пройшов безліч випробувань, включаючи падіння з висоти до 17 км, та успішно впорався із захопленням предметів, падаючих при граничній швидкості.

Перший тепловий екран Pridwen буде встановлений на космічному апараті ForgeStar-1A, запуск якого заплановано пізніше цього року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України