Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

У РФ розробляється космічний апарат для боротьби зі сміттям на орбіті

Російська корпорація «Тактичне ракетне озброєння» розпочала розробку маневреного апарату для боротьби з космічним сміттям. Про це 31 січня повідомив заступник генерального директора корпорації із корпоративного будівництва та інвестицій Вадим Хромов в інтерв’ю ТАСС.

Ключова ідея розробників апарату полягає в тому, щоб сміття зводилося з орбіти Землі та згоряло в атмосфері. Великі об’єкти передбачається зводити з орбіти за допомогою апаратів, повністю контролюючи процес падіння в атмосфері.

За словами В.Хромова, проєкт перебуває у стадії розробки. «Це мають бути маневрені космічні апарати, що дозволяють зводити з орбіти великі сміттєві об’єкти», – сказав він.

Варто зазначити, що для екіпажів космічних кораблів, у т.ч. екіпажу Міжнародної космічної станції, що знаходяться на орбіті Землі, сміття представляє серйозну проблему, оскільки при його наближенні астронавтам наказується з метою безпеки переривати роботи і займати місця у космічному кораблі. На процедури підготовки до ухилення від космічного сміття астронавтам потрібно іноді кілька годин.

За оцінками експертів, космічне сміття є серйозною проблемою для всього людства, оскільки воно небезпечне для запуску нових космічних апаратів і потенційно небезпечне для жителів планети.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України