Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Північна Корея здійснила випробувальний пуск МБР Hwasong-12

30 січня Північна Корея провела найпотужніше з 2017 року випробування МБР, здійснивши рекордний сьомий запуск цього місяця.

Південна Корея попереджає, що наступними можуть бути ядерні випробування та запуск МБР на велику дальність.

Пхеньян ніколи раніше не проводив випробування такої кількості ракет протягом календарного місяця, а минулого тижня заявив про готовність відмовитися від майже п’ятирічного мораторію на випробування ядерної зброї та зброї дальньої дії, звинувачуючи «ворожу» політику США.

За оцінками Об’єднаного комітету начальників штабів Південної Кореї, запущена 30 січня ракета досягла максимальної висоти 2000 км і за півгодини пролетіла близько 800 км. Траєкторія польоту ракети передбачає, що вона була запущена під великим кутом, а не на максимальну дальність.

31 січня Північна Корея підтвердила, що 30 січня була випробувана МБР Hwasong-12 та представила знімки, зроблені під час пуску та польоту ракети, у тому числі знімок Корейського півострову з космосу, зроблений камерою, встановленою на ракеті.

Пхеньян вперше (і єдиний раз) випробовував ракету середньої дальності Hwasong-12 у 2017 році.

Голландський експерт Марко Ленгбрук (Dr Marco Langbroek) зробив приблизну реконструкцію траєкторії польоту МБР Hwasong-12. За його оцінкою, при траєкторії польоту з апогеєм ~2000 км і дальністю дії ~800 км, теоретична максимальна дальність для цієї ракети складає ~4300 км. Виходячи з цього, МБР Hwasong-12 є достатньо потужною, щоб досягти території США на о.Гуам.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України