Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Virgin Orbit очікує ліцензії на перші космічні запуски з території Великобританії

Компанія Virgin Orbit планує здійснити два запуски своєї системи повітряного запуску LauncherOne цього року з аеропорту (також застосовуються термін «космопорт») Корнуолл (Cornwall Airport Newquay) на південному заході Великобританії.

«Запуски з Корнуоллу плануються приблизно в середині року, влітку», — повідомив Ден Харт, виконавчий директор компанії Virgin Orbit, 11 січня, за два дні до запуску місії «Above the Clouds» з космічного порту Мохаве в Каліфорнії. Він розповів, що головним фактором, який визначає графік запусків, є отримання ліцензій. «Це залежить від успішного проходження процесу ліцензування та певної логістики», — сказав він. «Це буде перший запуск з території Великобританії».

І компанія Virgin Orbit, і космопорт Корнуолл потребують ліцензії Управління цивільної авіації Великобританії (CAA). Крім того, Virgin Orbit, як американська компанія, також потребує ліцензію на запуск від Федерального управління авіації США (FAA).

10 січня у презентації для Глобального альянсу космопорту (Global Spaceport Alliance) керівник космопорту Корнуолл Мелісса Торп повідомила, що космопорт вже співпрацює з британськими регуляторами над отриманням ліцензії на запуски. «Ми рухаємося до запуску менш ніж за шість місяців», — сказала вона. «Наша заявка для запуску в якості космопорту знаходиться в CAA, як і заявка Virgin Orbit». За її словами, заявка на космодром була подана ще у жовтні. Вона не повідомила очікуваний термін отримання ліцензії, але сказала, що це буде «сподіваюся, перша ліцензія на космопорт, яка буде видана у Великобританії».

Проте посадові особи CAA, які виступали на слуханнях 12 січня у Комітеті з науки і технологій Палати громад Великобританії, виказали набагато меншу впевненість щодо ліцензування космопорту Корнуолл або будь-якого іншого стартового майданчика Великобританії.

Зокрема, начальник відділу регулювання космічного простору CAA Колін МакЛеод повідомив, що очікує, що на видачу ліцензії на космопорт знадобиться від 6 до 12 місяців, а ліцензії на запуск – від 9 до 18 місяців. «Найважливішим фактором у цьому терміні є те, наскільки обґрунтовано заявники зможуть представити заходи безпеки», – сказав він.

Космопорт Корнуолл є одним з кількох перспективних стартових майданчиків, включаючи вертикальні стартові майданчики на півночі Шотландії та на Шетландських островах.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України