Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

У Малайзії представлено Стратегічний план розвитку космічної промисловості на період до 2030 року

24 травня на відкритті Міжнародної морської та аерокосмічної виставки у Лангкаві 2023 (LIMA’23) віце-прем’єр-міністр Малайзії Датук Сері Фаділла Юсоф (Datuk Seri Fadillah Yusof) представив Стратегічний план розвитку космічної промисловості Малайзії на період до 2030 року (SISP 2030).

У своєї промові Д. С. Фаділла зазначив, що на даний час Малайзія розглядає можливість укладання кількох міжнародних договорів, пов’язаних із космічним сектором, з метою посилення національної космічної галузі. Він сказав, що це робиться для розвитку позитивних перспектив нації щодо співпраці з іншими країнами регіону, щоб отримати вигоду з різноманітних соціально-економічних можливостей із додаванням конкурентоспроможності в доступі до космосу.

«Наприклад, космічні виробничі послуги для дослідження та розробки матеріалів, фармацевтики та біотехнологій, волоконної оптики та виробництва напівпровідників можуть використовувати унікальні умови та можливості космічних технологій для вдосконалення виробничих процесів, розробки нових матеріалів та вдосконалення технологічних можливостей».

«Я щиро вітаю кожну країну регіону, щоб об’єднати руки і зробити внесок відповідно до своїх сильних сторін і досвіду, щоб створити Південно-Східну Азію передовим космічним регіоном, який можна порівняти з розвиненими космічними секторами в Європі, Японії та Сполучених Штатах».

Представляючи SISP 2030, Д. С. Фаділла сказав, що Стратегічний план слугуватиме орієнтиром для розвитку космічної галузі Малайзії, одночасно сприяючи життєздатності та конкурентоспроможності відповідно до Національної космічної політики.

«Цей комплексний план допоможе космічній промисловості Малайзії визначити пріоритетні сфери, дослідження та розробки, комерціалізацію та інноваційну діяльність у створенні сталої екосистеми космічної галузі, яка охоплює весь ланцюжок створення вартості.

«Національний сектор космічної промисловості Малайзії переживає стрімке зростання, і понад 60 компаній, пов’язаних з космосом, у 2021 році отримали загальний дохід у 1,36 млрд малайзійських рингітів (бл. $ 300 млн.), цей сектор став свідком значних досягнень і має значний потенціал для подальшого внеску в стратегічну космічну екосистему країни», – сказав він.

«Малайзія прагне отримати 10 млрд малайзійських рингітів ($ 2,1 млрд) доходу від космічної галузі, або 1% зростання ВВП до 2030 року», — додав він.

Міністр плантації та сировини також сказав, що Малайзія рішуче підтримує Цілі сталого розвитку (ЦСР) ООН)до 2030 року та програму «Космос-2030», яка використовує космічні технології для досягнення ЦСР, одночасно долаючи суспільні виклики, сприяючи таким чином розвитку та добробуту всього людства.

«Малайзія також підтримує принцип, що космічний простір, включаючи Місяць та інші небесні тіла, є загальним надбанням людства. Таким чином, Малайзія виступає за мирне використання космічного простору на благо всіх країн, незалежно від їх економічного чи наукового розвитку», – додав він.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України