Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Maritime Launch Services об’явила про укладання угоди на запуски з її космодрому у Канаді

24 травня канадська компанія Maritime Launch Services Inc. оголосила, що її маніфест запусків ракет-носіїв середнього класу узгоджений до кінця 2027 року.

Завдяки нещодавно укладеній угоді на запуски орбітальних транспортних засобів (Orbital Transfer Vehicles, OTV) неназваного європейського виробника Maritime Launch забезпечила можливість запусків ракет-носіїв середнього класу для кількох місій на основі спільного використання з Космодрому Нова Шотландія (Spaceport Nova Scotia) з 2025 до кінця 2027 року.

«Ця Угода, якщо її буде реалізовано, оцінюється в понад $ 1 млрд та включає значну частину нашого маніфесту запусків ракет середнього класу з Космодрому Нова Шотландія, що доводить високий попит на послуги запуску на світовому космічному ринку та життєздатність Космопорту Нова Шотландія», – зазначив Стівен Матьє (Stephen Matier), президент і генеральний директор Maritime Launch Services. «Пропонуючи місії з Нової Шотландії, ми можемо допомогти задовольнити глобальний попит, пропонуючи канадцям чудову кар’єру та можливості брати участь у нашій захоплюючій космічній економіці».

На даний час Maritime Launch будує перший у Канаді комерційний стартовий майданчик, Spaceport Nova Scotia, розташований поблизу сільських громад Кансо, Хейзел-Хілл і Літл-Дувер.

Космічна галузь наразі стикається з обмеженим ринком запусків, оскільки існує лише кілька місць для запусків комерційних корисних навантажень для розгортання супутникових угруповань. Maritime Launch пропонує світовому ринку конкурентоспроможний нахил запуску від 45° до 98° з одного місця, що робить космодром одним із найпривабливіших місць запуску в Північній Америці. У компанії є канадські та міжнародні клієнти, які готові запускати свої ракети малого класу вже з 2024 року.

Maritime Launch зазначила, що її неназваний міжнародний клієнт є лідером у сфері космічної логістики і транспортування, має досвід використання перевірених у космосі технологій та успішних місій, що дозволяє постачальникам послуг оптимізувати запуски супутників, транспортування, обслуговування та дозаправку на орбіті та утилізацію по завершенню місії.

«Зважаючи на попит, для нашої команди не було проблемою знайти клієнтів, які хочуть запускати своі технології з космодрому Нова Шотландія», — додав С. Матьє. «Ми спостерігаємо прискорення попиту з початку будівництва у вересні минулого року. Ця вимога в поєднанні з заявою Transport Canada у січні про підтримку комерційних запусків з Канади вперше в нашій історії свідчить про те, що космічний сектор у Канаді продовжує розвиватися».

Компанія повідомила, що у найближчі місяці поділиться більш детальною інформацією про це захоплююче партнерство, включаючи подробиці щодо першого запуску клієнта з космодрому Нова Шотландія.

Довідково:19 листопада 2021 року було анонсовано, що Канада та Україна розпочинають будівництво космопорту у Новій Шотландії. У місті Галіфакс (Канада) відбулись презентація та урочиста церемонія за участі Голови ДКА України (на той час) В. Тафтая. Проєкт передбачає створення на атлантичному узбережжі провінції Нова Шотландія комерційного космодрому для ракети-носія «Циклон-4М» розробки та виробництва українських ДП «КБ «Південне» та ДП ВО «Південний машинобудівний завод». Командному центру майбутнього Космічного пускового майданчика буде присвоєно ім’я Олександра Дегтярева – колишнього керівника ДП «КБ «Південне».

Також космічні агентства України та Канади підписали Спільну заяву щодо відзначення партнерства українських підприємств ДП «КБ «Південне», ДП ВО «Південмаш» з компанією Maritime Launch Services.

10 січня американська компанія Spaceflight Inc. оголосила про підписання угоди з компанією Maritime Launch Services Inc. про запуск до п’яти її OTV Sherpa™. Запуски планувалося здійснюватися з Космодрому Nova Scotia на борту ракети-носія «Циклон-4М» починаючи з 2025 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України