Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Супутник попередження про ракетний напад, розроблюваний компанією Northrop Grumman, пройшов попередню перевірку конструкції

24 травня компанія Northrop Grumman оголосила про те, що полярний супутник із постійним інфрачервоним випромінюванням наступного покоління (Next Generation Overhead Persistent Infrared Polar, NGP), розроблюваний в рамках програми Next-Gen OPIR Командування космічних систем Космічних сил США, на початку травня пройшов попередню перевірку конструкції (Preliminary Design Review, PDR).

«PDR є першим етапом розробки проєкту, що демонструє зрілість системи для виконання місії, – сказав Алекс Факс (Alex Fax), віце-президент Northrop Grumman з програми NGP. – Важливо, що ми зробили це вчасно, за прискореним графіком, тому ми зможемо доставити космічний апарат вчасно».

У 2020 році Northrop Grumman отримала контракт на $ 2,37 млрд на розробку двох супутників NGP для виявлення та відстеження балістичних і гіперзвукових ракет для Командування космічних систем Космічних сил США. За словами Факса, космічний апарат буде літати «на високоеліптичних полярних орбітах, що забезпечує можливість постійно бачити Північну півкулю».

Після завершення попередньої перевірки конструкції Northrop Grumman розпочне виробництво та закупівлю ключових компонентів космічного апарата для підготовки до критичної перевірки проєкту (Critical Design Review, CDR), запланованої на травень 2024 року.

Northrop Grumman постачає свою супутникову платформу Eagle-3 і засоби зв’язку для супутників NGP. Компанія також працює з Ball Aerospace над розробкою інфрачервоного корисного навантаження.

«Ключовою особливістю цього корисного навантаження є те, що це фактично те саме корисне навантаження, яке створюється для програми Next-Gen [OPIR] GEO», – зазначив Факс.

Програма Next-Gen OPIR Космічних сил США передбачає розгортання 5-ти супутників: 2-х полярних супутників від Northrop Grumman і 3-х геостаціонарних супутників, які виробляє компанія Lockheed Martin за контрактом на $ 4,9 млрд, укладеним у 2021 році.

Компанії Northrop Grumman і Raytheon розробляють датчики для геостаціонарних супутників OPIR, створюваних Lockheed Martin.

Інфрачервоне корисне навантаження Northrop Grumman-Ball Aerospace вже завершило попередню і критичну перевірки конструкції для програми Next-Gen [OPIR] GEO.

Враховуючи рівень досконалості корисного навантаження, попередня перевірка конструкції супутника NGP стала важливою віхою, щоб «підтвердити, що ми можемо використовувати це корисне навантаження, розроблене як для полярних, так і для геостаціонарних орбіт», – сказав Аарон Данн (Aaron Dann), віце-президент Northrop Grumman із програм стратегічних сил.

Полярні супутники наступного покоління OPIR призначені для ідентифікації інфрачервоних теплових сигнатур ракет, що наближаються, і передачі цієї інформації на землю через стійку, захищену систему зв’язку. «Оскільки [наші супутники] будуть знаходитися на полярній орбіті, дивлячись на Північну півкулю, супутники NGP підтримуватимуть пряму лінію зв’язку з континентальною частиною США, дозволяючи нам не залежати від закордонних наземних станцій», – сказав Факс.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України