Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Іран представив нову балістичну ракету Kheibar

25 травня Міністерство оборони Ірану представило нову балістичну ракету з радіусом дії 2000 км (1242 милі) і здатністю нести боєголовку вагою понад 1 тонну.

Ракета Kheibar (також має назву Khorramshahr-4) є останньою версією ракети Khorramshahr, яка на сьогодні є ракетою Ірану з найбільшою дальністю. Ракета Kheibar була представлена поряд з макетом мечеті Аль-Акса в східному Єрусалимі в прямому ефірі іранського державного телебачення. Також були представлені кадри пуску ракети.

Міністр оборони Ірану Мохаммад-Реза Аштіані заявив, що ракета була представлена в рамках кроків, спрямованих на «надання всебічної підтримки нашим друзям і країнам, які стоять на шляху боротьби проти системи панування».

Державне інформаційне агентство IRNA заявило, що Kheibar – це «рідкопаливна ракета з дальністю 2000 км і боєголовкою вагою 1500 кг».

Назва ракети згадує стародавнє місто Хайбар, розташоване на території сучасної Саудівської Аравії, відоме вирішальною битвою сьомого століття, в якій армія пророка Мухаммеда перемогла тисячі єврейських жителів.

За даними державних ЗМІ, швидкість високомобільної тактичної ракети «може досягати 16 Махів поза атмосферою і 8 Махів в атмосфері».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України