Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

У Брюсселі відбувся 12-й космічний діалог ЄС-США

ЄС і США протягом тривалого часу тісно співпрацюють у космічній сфері. Для подальшого розвитку цієї співпраці сторони ведуть регулярні космічні діалоги, останній з яких відбувся у Брюсселі 26-27 червня.

Делегації ЄС і США обговорили широкі космічні теми, включаючи співпрацю в глобальних навігаційних супутникових системах (GNSS), спостереження Землі та його застосування, обізнаність про ситуацію в космосі, безпеку космічних польотів, а також довгострокову стійкість космічної діяльності.

Спеціальна частина діалогу була присвячена космічній безпеці, цього року в контексті нещодавно ухваленого Спільної заяви Європейської Комісії та Високого представника щодо космічної стратегії ЄС з безпеки та оборони. У цьому контексті були обговорені можливості поглиблення співробітництва між ЄС і США та ширшого трансатлантичного співробітництва у сфері космічної безпеки у взаємовигідний спосіб, включаючи космічну кібербезпеку та багатосторонню співпрацю з просування норм, правил і принципів відповідальної поведінки в космосі.

Космічний діалог надав можливість для двостороннього оновлення відповідних політичних ініціатив з огляду на пошук синергії та розширених напрямків співпраці.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України