Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Sierra Space представила графік підготовки до першого польоту космічного літака Cargo Dream Chaser

27 червня у презентації під час віртуальної конференції для інвесторів Jefferies Virtual Space Summit директор компанії Sierra Space Том Вайс (Tom Vice) розповів про хід підготовки до першого польоту космічного літака для доставки вантажів на МКС Cargo Dream Chaser.

Планується, що перший літак Cargo Dream Chaser, який отримав назву Tenacity («Наполегливість»), буде відправлено до Національного випробувального центру NASA імені Ніла Армстронга в штаті Огайо цього літа.

Після проведення випробувань, орієнтовно до кінця року, літак Dream Chaser буде доставлено до Космічного центру NASA імені Кеннеді у Флориді для інтеграції з ракетою Vulcan Centaur компанії ULA.

Запуск ракети з літаком Dream Chaser планується у період між кінцем грудня та початком лютого.

Dream Chaser має бути запущений у другій місії РН Vulcan після запуску місячного посадкового модуля компанії Astrobotic, який було перенесено на кінець цього літа через проблеми з випробуваннями ракети-носія.

Довідково: Космічний човник Dream Chaser компанії Sierra Space програв пропозиціям компаній SpaceX і Boeing у програмі пілотованих польотів NASA, але був обраний для комерційних вантажних місій з доставки вантажів на МКС. Сервісний модуль Shooting Star, встановлений на Dream Chaser, може поставити на МКС 5 500 кг герметичних і негерметичних вантажів.

У першому польоті Dream Chaser має доставити вантаж на МКС у рамках контракту NASA Commercial Resupply Services-2 (CRS-2).

У своїй презентації Т.Вайс продемонстрував слайд з фінансовими показниками компанії, заявивши, що у 2022 році її дохід склав близько $ 260 млн. Компанія також має діючі контракти на суму понад $ 3 млрд. У листопаді 2021 року компанія залучила інвестицій на $ 1,4 млрд, і на сьогоднішній день має близько $ 3 млрд загальних інвестицій від компанії та клієнтів.

Т.Вайс також натякнув, що компанія має довгострокові плани щодо Dream Chaser, які дозволять їй покінчити з залежністю від ракет-носіїв інших компаній. «Ми думаємо про дослідження технологій та матеріалів, які дозволять нам подумати про горизонтальний зліт», — сказав він. Т.Вайс не представив графік розробки цієї версії Dream Chaser.

Sierra Space — приватна космічна компанія, створена у 2021 році, і вона покладає багато сподівань на Dream Chaser, не лише як вантажний космічний літак без екіпажу, але й для пілотованих польотів, як спочатку і планувалося.

Компанії Sierra Space і Blue Origin очолюють консорціум, до складу якої входять Boeing, Redwire Space, Genesis Engineering і Університет штату Арізона, у розробці комерційної космічної станції Orbital Reef, яка використовуватиме літак Dream Chaser для транспортування екіпажів та вантажів.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України