Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

У 2021 році Китай досяг видатних досягнень в аерокосмічній галузі

У 2021 році Китай досяг видатних досягнень в аерокосмічній галузі, тим самим зробивши величезний внесок у мирне використання космосу людством. Про це 27 грудня 2021 року заявив офіційний представник МЗС КНР Чжао Ліцзянь на відомчій прес-конференції у Пекіні.

За день до цього екіпаж космічного корабля Shenzhou-13 вдруге здійснив вихід у відкритий космос, успішно виконавши всі поставлені завдання.

«За рік, що минає, китайська космонавтика досягла одного за іншим нових успіхів: зонд Tianwen-1 приземлився на Марс, марсохід Zhuzhong приступив до дослідження Червоної планети, дали старт початку будівництва космічної станції Tiangong, і Китай встановив новий світовий рекорд за кількістю космічних запусків. Двічі було зроблено пілотовані космічні польоти, китайці залишили все нові та нові сліди у космосі», – зазначив китайський дипломат.

«З моменту запуску Shenzhou-13 китайські космонавти вже двічі виходили у відкритий космос, внаслідок чого загальна кількість виходів китайських космонавтів у відритий космос цього року зросла до чотирьох, причому всі без винятку пройшли з повним успіхом. Крім здійснення повсякденної науково-дослідної роботи, китайські астронавти також провели урок із космічної станції Tiangong, показавши своє життя та роботу на орбіті, а також продемонструвавши різні експерименти в умовах невагомості, тим самим популяризуючи космічні знання серед населення. Приголомшливі відео та фотографії Землі, зроблені китайськими космонавтами з космічної станції, як ніколи пробуджують у нас гарячу любов до нашої планети, нашого спільного будинку. Дивлячись на сяюче безкрайнє зоряне небо, у своїх серцях ми завжди разом із космонавтами Shenzhou-13. Ми уважно стежимо за їхньою роботою та життям у космосі, радіємо за кожен найменший прогрес на космічній станції. Вони – наші національні герої та дружні посланці людства до космосу», – сказав Чжао Ліцзянь.

Він також зазначив, що Китай своїми великими космічними досягненнями зробив значний внесок у мирне використання космосу на благо всього людства.

«Всесвіт величезний і безмежний, і немає межі його дослідженням. Ми всі пристрасні мрійники. Дослідження Всесвіту – це спільна справа людства, і вона має служити всьому людству. Кожне досягнення китайської космонавтики не тільки множить китайські чудеса, а й робить свій внесок у мирне використання космосу. Китай, незмінно відданий інтересам і добробуту всього людства, а також мирному використанню космічного простору, і надалі прийматиме відкриту позицію для розширення міжнародного співробітництва та обмінів на основі принципів «мирне освоєння, рівноправне користування та спільний розвиток». Ми розраховуємо працювати разом з усіма країнами, щоб безперервно добиватися нового прогресу в освоєнні космосу і виводити мир та розвиток у людському суспільстві на новий щабель», – сказав офіційний представник зовнішньополітичного відомства Китаю.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України