Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Японія планує, щоб астронавт JAXA став першим «неамериканцем», що приєднається до висадки NASA на Місяць

Нещодавно обраний прем’єр-міністр Японії поставив мету до кінця десятиліття відправити японських астронавтів на Місяць у рамках програми під керівництвом США «Артеміда».

«Ми будемо просувати проект «Артеміда» для виконання пілотованих дій на Місяці, а наприкінці 2020-х років ми спробуємо здійснити висадку японських астронавтів на Місяць», — заявив прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда, який вступив на посаду та сформував свій кабінет у жовтні. Про це він заявив 28 грудня під час засідання Стратегічного штабу з космічного розвитку.

Ф.Кісіда сказав, що ця мета є частиною переглянутої дорожньої карти космічної політики, яку він подає на затвердження уряду. Новий фінансовий рік Японії починається 1 квітня.

Переглянута дорожня карта закликає до співпраці з приватним сектором Японії для розробки місяцеходів з екіпажем та інших «систем, необхідних для діяльності людини на Місяці».

«Крім того, — сказано в переглянутій дорожній карті, — ми плануємо висадити японця [астронавта] на Місяць до кінця 2020-х років, щоб реалізувати мету стати першим неамериканцем, який це зробив».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України