Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Blue Origin приєднується до американської військової програми «rocket cargo»

Компанія Blue Origin підписала угоду про співпрацю з ЗС США щодо вивчення можливості використання свої ракети для транспортування вантажів і людей по всьому світу.

29 грудня речник Транспортного командування США (U.S. Transportation Command, U.S. TRANSCOM) повідомив, що Угода про спільні дослідження та розробки (cooperative research and development agreement, CRADA) з Blue Origin була підписана 17 грудня.

U.S. TRANSCOM контролює глобальні операції з військово-логістичного забезпечення. Командування минулого року підписало аналогічні угоди з компаніями SpaceX і Exploration Architecture Corp. (XArc). Blue Origin — третя компанія, яка підписала CRADA за програмою ракетних вантажів (“rocket cargo”).

Відповідно до CRADA, компанії зобов’язуються ділитися інформацією про свої продукти та можливості, але ЗС США не зобов’язуються нічого купувати. Аналіз галузевих даних, проведений U.S. TRANSCOM, допоможе новоствореній програмі “rocket cargo”, яку реалізують Дослідницька лабораторія ВПС і Космічні сили США. ВПС у своїй бюджетній пропозиції на 2022 фінансовий рік вимагають $ 47,9 млн на проведення досліджень і демонстрацій використання ракет для перекидання вантажів.

Компанія Blue Origin має суборбітальну ракету-носій New Shepard багаторазового використання, яка використовується для космічного туризму, а також розробляє важку орбітальну ракету-носій New Glenn з першим ступенем багаторазового використання. Багаторазові ступені та капсули, які забезпечують посадку космічних туристів за допомогою парашутів, є технологіями, які знадобляться для доставки вантажів у будь-яку точку на Землі.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України