Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Тайська компанія mu Space Corp. представила новий супутник та оголосила про розширення своїх виробничих потужностей

11 жовтня тайська компанія mu Space Corp., виробник аерокосмічної продукції і постачальник послуг супутникового інтернету, під час презентаційного заходу Satellite Tech Unveil 2021 у Бангкоку представила свій новий супутник mu-B200 та повідомила про розширення власних виробничих потужностей, яке було представлено як «Фабрика 2» (Factory 2).

Factory 2 – третя на даний момент фабрика компанії, метою створення якої було прагнення закріпити компанію Південно-східної Азії як лідера аерокосмічної галузі. Компанія mu Space Corp. підкреслює важливість вертикально-інтегрованого підходу. Вона проєктує, випробовує та будує власну продукцію з метою підвищення продуктивності та якості, зменшуючи при цьому додаткові витрати на довгий ланцюжок поставок.

За оцінкою керівництва компанії, відкриття нового заводу та анонсування супутника mu-B200 мають велике значення, оскільки це дозволить mu Space потроїти свої зусилля у виведенні Таїланду на провідні позиції у світовій космічній гонці. У грудні 2020 року mu Space відкрила Factory 0 для дослідних та технологічних прототипів. Майже через півроку, у липні 2021 року, було відкрито Factory 1. Потужності заводу дозволяли проводити більшість етапів виробництва, розробки, випробувань компонентів та кінцевого збирання супутників. Factory 2 вважається розширеною виробничою зоною, яка дозволить виготовляти більше супутників. Ця фабрика також зосереджена на виробництві електронних деталей та систем живлення, якими оснащуються супутники mu Space.

Заснована в 2017 році, компанія Mu Space провела експерименти з орбітальною мікрогравітацією в рамках запусків ракети New Shephard компанії Blue Origin і планує працювати разом з іншими комерційними агентствами, а також найближчим часом проводити власні запуски.

Супутник mu-B200 – це останній супутник, створений компанією mu Space. Супутник важить 200 кг і оснащений силовою установкою потужністю 1,2 кВт. Легкість конструкції та висока потужність досягається завдяки використанню нанотехнологій у виробничому процесі. Супутник mu-B200 має криптонові двигуни для корекції орбіти, фазовану антенну решітку та унікальну потужну шинну систему TRL-9, перевірену у космічному польоті.

З огляду на те, що глобальна пускова діяльність за останнє десятиліття зросла на 39%, а вартість світової супутникової індустрії стрімко зростає і, як очікується, до 2024 року оцінюватиметься в $ 508 млрд, розширення mu Space Corp. є сигналом того, що Південно-східна Азія нарощує свою участь у супутниковій індустрії. Компанію підтримують провідні інвестори, зокрема багатопрофільна корпорація B.Grimm Joint Venture, фонд Majuven та інші приватні бізнес-групи.

Коментуючи відкриття Factory 2, генеральний директор і засновник mu Space Джеймс Йенбамронг сказав: «Я пам’ятаю ті часи, коли у нас був тільки один стіл, тепер у нас більше 100 співробітників… Factory 0 була створена для виробництва 1 супутника, Factory 1 дозволяла виробляти 10, а на потужностях Factory 2 можна буде виготовити 100 супутників … ми здійснюємо всі виробничі процеси власноруч, оскільки ми вертикально інтегрована компанія». Він також детально розповів про новий супутник, заявивши: «Основними перевагами цього супутника є висока продуктивність і висока потужність, чим вище потужність, тим швидше з’єднання з Інтернетом».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України