Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Російську місію на Місяць відкладено через технічні проблеми

Відправку до Місяця першої російської автоматичної станції «Луна-25» відклали на липень 2022 року через технічні проблеми. Про це заявив науковий керівник Інституту космічних досліджень РАН академік Лев Зелений.

У серпні «Роскосмос» відклав старт «Місяця-25» з жовтня 2021 року на травень 2022 року через необхідність додаткових перевірок бортової апаратури.

У жовтні генеральний директор «Роскосмосу» Д.Рогозін заявив, що запуск планується в липні 2022 року.

«Ми все ще готуємося до запуску нашої першої місії на Місяць – «Луна-25»… Він перенесений на липень через деякі технічні проблеми. Я думаю, що ми чекали цей запуск багато років, тому можемо почекати ще пару місяців», – сказав Л.Зелений на 12-му міжнародному симпозіумі з досліджень Сонячної системи, що проходить в Інституті космічних досліджень РАН.

Головне завдання місії «Луна-25» – відпрацювання базових технологій м’якої посадки у приполярній області та проведення контактних досліджень заданого району південного полюса Місяця. Старт намічений з космодрому «Восточний» ракетою-носієм «Союз-2.1б» з розгінним блоком «Фрегат». Станція повинна здійснити м’яку посадку поблизу південного полюса Місяця: основний район розташований на північ від кратера Богуславського, а резервний – на південний захід від кратера Манцині.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України