Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Супутник зв’язку Космічних сил США WGS-11+ пройшов критичну перевірку конструкції

Новий супутник, розроблений компанією Boeing для військового супутникового угруповання зв’язку Wideband Global Satcom (WGS), пройшов критичну перевірку конструкції і буде запущений у виробництво, повідомляється у прес-релізі Космічних сил США від 1 лютого. Це 11-й супутник угруповання WGS під назвою WGS-11+, розгортання якого планується завершити у 2024 році.

Підполковник Девід Едсен, керівник програми WGS-11+ в Командуванні космічних систем Космічних сил США, сказав, що завершення огляду проєкту «ознаменує початок фази виробництва, і ми раді бачити, що план узгоджено».

Супутники WGS забезпечують широкосмуговий зв’язок для військових і союзників США. У квітні 2019 року компанія Boeing отримала контракт на $ 605 млн на розробку та виробництво WGS-11+.

Компанія Boeing є головним підрядником WGS з 2001 року. Перший супутник був запущений у 2007 році. ВПС США планували припинити закупівлю супутників WGS після того, як було запущено 10-й, але Конгрес у 2018 році виділив $ 600 млн в оборонному бюджеті на новий супутник. Космічні сили США назвали супутник WGS-11+, оскільки він має більш розширені функції та можливості запобігання перешкодам, ніж попередні версії WGS.

Джон Кірк, начальник відділу планування широкосмугового зв’язку Командування космічної та протиракетної оборони СВ США (U.S. Army Space and Missile Defense Command), сказав, що військові користувачі «з радістю побачать розширені можливості WGS-11, який забезпечує більш гнучкі операції та надає додаткові функції відмовостійкості».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України