Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Near Space Labs пропонує зображення з просторовим розрізненням 10 см

Американська компанія-стартап Near Space Labs (Бруклін, Нью-Йорк) модернізує обладнання, встановлене на висотних повітряних кулях Swifty, що дозволить отримувати зображення Арізони, Каліфорнії та Техасу з просторовим розрізненням 10 см на піксель.

«Ми опрацьовуємо план розширення можливостей у 2022 році, що дозволить охопити 100 найбільш густонаселених міст країни, включаючи Остін, Чикаго, Даллас, Лос-Анджелес і Нью-Йорк», – розповів генеральний директор компанії Near Space Labs Рема Матевосян (Rema Matevosyan). Крім того, компанія «приймає запити на зображення користувацьких територій, що представляють інтерес» по всій континентальній частині США, повідомив Матевосян.

На сьогоднішній день Near Space Labs пропонує зображення з просторовим розрізненням 30 см за цінами, які варіюються в залежності від обсягу, але зазвичай знаходяться в діапазоні від $ 10 до $ 50 за км2, сказав Матевосян.

Near Space Labs має намір продати свої 10-сантиметрові зображення за такою ж ціною, «забезпечуючи втричі більшу роздільну здатність без додаткової плати», – сказав Матевосян.

Завдяки зображенням з більш високим просторовим розрізненням клієнти можуть бачити на землі об’єкти розміром з футбольні м’ячі. Серед потенційних клієнтів – містобудівники, природоохоронні структури, що стежать за дикою природою, страхові компанії, які обстежують пошкоджені дахи, транспортні компанії, які оцінюють стан доріг.

Повітряні кулі Swiftys компанії Near Space Labs, що працюють в стратосфері, зможуть знімати зображення площею від 400 до 1000 км2 за політ.

Довідково: Нещодавно повідомлялось, що американська компанія-стартап Albedo (Денвер) отримала ліцензію Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) на продаж комерційних оптичних зображень з просторовим розрізнення 10 см на піксель. Компанія планує почати розгортання супутникового угруповання у 2024 році і до 2027 року довести його до 24 супутників.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України