Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Індія планує запустити в серпні на Місяць посадковий апарат Chandrayaan-3

2 лютого міністр науки і технологій Індії Джітендра Сінгх (Jitendra Singh) заявив, що країна має на меті запустити в серпні місію посадкового апарата Chandrayaan-3 на Місяць.

Ця місія стане другою спробою Індії висадити космічний апарат на Місяць. Спроба 2019 року зазнала невдачі, коли посадковий модуль місії Chandrayaan-2 з ровером Vikram впали на місячну поверхню. Орбітальний апарат місії Chandrayaan-2 залишається на орбіті Місяця і буде служити ретранслятором зв’язку для посадкового модуля і ровера місії Chandrayaan-3.

Спочатку Індія планувала запустити місію Chandrayaan-3 у 2020 році, але через пандемію COVID-19 графік був зірваний.

«На основі отриманих від місії Chandrayaan-2 даних та пропозицій національних експертів, реалізація місії Chandrayaan-3 триває», – повідомив міністр Сінгх 2 лютого. «Багато супутнього обладнання та їх спеціальні тести успішно завершені. Запуск запланований на серпень 2022 року».

Запуск місії Chandrayaan-3 планується з індійського космічного центру Satish Dhawan на борту ракети-носія Geosynchronous Satellite Launch Vehicle Mark III.

Після досягнення Місяця Chandrayaan-3 спробує приземлитися орієнтовно в 70,9° на південь від місячного екватора — те саме місце, яке було вибрано для спроби приземлення Chandrayaan-2.

У разі успіху місія Chandrayaan-3 зробить Індію четвертою країною після США, Росії та Китаю, яка успішно здійснила м’яку посадку на Місяці.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України