Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія L3Harris вибрана інтегратором системи контролю та аналізу космічної обстановки ATLAS Космічних сил США

3 лютого компанія L3Harris Technologies повідомила, що була обрана Космічними силами США для координації робіт з оновлення та модернізації системи контролю та аналізу космічної обстановки (space domain awareness), яка використовується для реагування на протисупутникові загрози.

У 2018 році ВПС США розпочали роботу із заміни Операційного центру космічної оборони (Space Defense Operations Center, SPADOC) на передову систему відстеження та аналізу запусків (Advanced Tracking and Launch Analysis System, ATLAS), розробленою компанією L3Harris.

Система SPADOC почала працювати в 1990-х роках для моніторингу космічних об’єктів, обробки космічних подій, таких як запуски протисупутників, і забезпечення безпеки космічних польотів.

Система ATLAS призначена для покращення здатності Космічних сил ідентифікувати, характеризувати та розуміти зростання активності в космосі — від зростаючих комерційних супутникових угруповань до діяльності у космосі ворожих країн та космічного сміття.

Минулого місяця Космічні сили США уклали з L3Harris дворічний контракт на $ 49,7 млн на розробку та інтеграцію набору інструментів управління та контролю, розширюючи роль компанії від головного підрядника до ведучого інтегратора системи ATLAS.

«Протисупутникові загрози зросли і зараз вимагають уваги», — сказав Ед Зойсс, керівник з космічних і повітряних систем L3Harris. «Ми реагуємо на невідкладність, співпрацюючи з Космічними силами, щоб модернізувати засоби обізнаності про космічну обстановку, які є ключовими для розуміння загроз і реагування на них».

За даними Космічних сил США, очікується, що перший мінімальний набір можливостей системи ATLAS — базові функції для оперативного використання — буде розгорнуто до кінця вересня. Ці початкові можливості дозволять системі отримувати, обробляти та аналізувати дані спостережень датчиків, а потім використовувати їх для інформування про космічну обстановку. Інші можливості включають автоматизовану обробку та підтримку космічного каталогу, визначення орбіт та обробку з’єднань супутників.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України