У меморандумі йдеться про те, що СВ США розвинуть навички «перехоплення» космічних систем противника, щоб захистити США та союзників.
Вище керівництво Сухопутних військ (СВ) США оприлюднило нові керівні вказівки, які підкреслюють життєво важливу роль космічних систем у сучасній наземній війні та закликають до збільшення інвестицій у космічний потенціал.
Меморандум, опублікований 8 січня, був підписаний начальником штабу СВ генералом Ренді Джорджем, міністеркою СВ Крістін Вормут і головним сержантом СВ Майклом Веймером. У ньому викладено концепцію більш широкої інтеграції космічного потенціалу в усі операції та діяльність СВ.
Меморандум також містить чітке зобов’язання СВ розвивати можливості для перешкоджання або переривання використання супротивниками їхніх космічних можливостей, якщо це необхідно для захисту сил США та коаліції. Це означає наявність можливостей перешкоджати ворожим силам використовувати критичні важливі платформи розвідки, спостереження та рекогносцирування, що знаходяться на орбіті над полем бою, за допомогою радіоелектронної боротьби або навіть потенційних кінетичних атак.
У той час як традиційно вважається, що космос відіграє допоміжну роль для сухопутних, повітряних і військово-морських сил, нові керівні вказівки СВ передбачають можливість того, що самі космічні системи стануть цілями. Розробляючи засоби для дезактивації або виведення з ладу супутників супротивника, ЗС США могли б підірвати зусилля супротивників щодо моніторингу та націлювання на американські активи.
Меморандум попереджає, що конкуруючі військові сили розширили використання космічних засобів спостереження, що дозволяє їм безперервно стежити за пересуваннями сил США та союзників. У результаті армійські підрозділи повинні виходити з того, що за ними постійно спостерігають зверху, та вживати заходів для приховування своєї діяльності.
Відповідно до нового керівництва:
СВ будуть інтегрувати об’єднані та коаліційні космічні можливості та перешкоджати космічним можливостям супротивника на підтримку командування наземними силами.
Успішні операції в космічному просторі та через нього матимуть вирішальне значення для нашого успіху.
Командири повинні розуміти, що космічні можливості починаються і закінчуються на землі, і повністю усвідомлювати їх важливість для планування та проведення операцій.
Ми будемо діяти під постійним наглядом і повинні інвестувати в знання та сили, щоб протистояти загрозам космічних систем супротивників і ефективно використовувати наші власні космічні системи.
СВ повинні мати ресурси та досвід для інтеграції дружніх спільних коаліційних та комерційних космічних потенціалів, підтримки всіх функцій армії, включаючи позиціонування, навігацію та синхронізацію часу (positioning, navigation, and timing), глибоке зондування, зв’язок за межами прямої видимості, моніторинг навколишнього середовища, обізнаність про космічний простір і геопросторову інформацію.
«Інтеграція об’єднаних і армійських космічних спроможностей в операційний процес має стати другою натурою для командирів усіх ешелонів, – сказав генерал Ренді Джордж у заяві. – Ми досягаємо цього, включаючи ці можливості у підготовку, освіту, експерименти та навчання».
Центр передового досвіду космічної та протиракетної оборони тісно співпрацюватиме з іншими організаціями в межах СВ, щоб «забезпечити втілення цієї концепції в усіх інституційних сухопутних військах», додав генерал Ренді Джордж.
Нові керівні вказівки СВ узгоджуються з наголосом Міністерства оборони на операціях у кількох сферах – із застосуванням усіх наявних бойових засобів з кожної сфери: повітря, моря, космосу, кіберпростору та електромагнітного спектру.
У меморандумі йдеться про визнання швидкого прогресу у галузі космічних технологій, досягнутого військовими таких країн, як Китай та росія. Китайська компанія Changguang Satellite Technology, або CGST, зараз має на орбіті 108 супутників дистанційного зондування і має намір розширити своє угруповання Jilin-1 до 300 супутників до 2025 року.
Інформаційне агентство Agence France-Presse минулого року повідомило, що російська група найманців «Вагнер» у 2022 році підписала контракт з компанією CGST на придбання двох супутників і використання їхніх зображень, допомагаючи своїй розвідувальній роботі під час вторгнення росії в Україну.