Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Muon Space обрана Військово-повітряними силами США для вивчення хмар з космосу

9 січня стартап Muon Space оголосив, що досліджуватиме можливість використання супутників для моніторингу клімату з метою збирання даних про характеристики хмар для ВПС США.

Компанія, що базується в Маунтін-В’ю, штат Каліфорнія, та заснована в 2021 році, розробляє невеликі супутники для моніторингу клімату та екосистем Землі.

За контрактом Small Business Innovation Research Phase 1 від ВПС США, Muon Space проведе попереднє дослідження для визначення вигоди від модифікації свого багатоспектрального електрооптичного інфрачервоного (EO/IR) інструменту з метою підтримки можливості спостереження за характеристиками хмар для МО США.

Отримання зображень хмарного покриву є важливою вимогою, яку МО США прагне задовольнити за допомогою метеорологічних супутників. Військові потребують точних даних про хмарний покрив для запуску боєприпасів, а розвідувальні служби покладаються на ці дані для планування збирання супутникових зображень. МО США вивчає варіанти заміни застарілих супутників Програми оборонних метеорологічних супутників (Defense Meteorological Satellite Program, DMSP), які зараз експлуатуються після закінчення терміну служби та ризикують вийти з ладу.

«Muon Space розробляє рішення для угруповання EO/IR, яке пропонує комерційний шлях для заповнення цих прогалин», – сказав Грег Смірін, президент Muon Space.

Перший супутник компанії було виведено на орбіту минулого літа.

У липні 2023 року компанія Muon Space оголосила про отримання від Космічних сил США контракту на суму $ 400 000 на постачання космічних даних про погоду.

Відповідно до контракту на суму $ 2,8 млн, укладеному у 2022 році з Відділенням метеорологічних систем (Weather Systems Branch) Центру управління життєвим циклом ВПС (Air Force Life Cycle Management Center, AFLCMC) і Підрозділом оборонних інновацій (Defense Innovation Unit, DIU), компанія Muon постачатиме дані про наземні метеорологічні умови 557-му метеорологічному крилу ВПС США (Air Force 557th Weather Wing).

У листопаді 2023 року Національне розвідувальне управління (National Reconnaissance Office, NRO) вибрало Muon Space для надання мультиспектральних електрооптичних та інфрачервоних даних, зібраних майбутнім угрупованням компанії для моніторингу клімату. NRO оцінить дані та можливості компанії для задоволення майбутніх потреб у розвідці.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України