Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Стартапи, які розробляють систему моніторингу космічного руху, допоможуть впоратися з проблемою зростаючого сміття

16 листопада стартап Scout Space оголосив про укладання контракту з ВПС США на інтеграцію даних зі супутників і наземних датчиків, які контролюють об’єкти на орбіті. Компанія намагатиметься продемонструвати, що дані, зібрані в космосі, у поєднанні з даними від традиційних наземних датчиків значно покращують точність відстеження космічного сміття та можуть допомогти у прогнозуванні зіткнень.

Створений 2 роки тому стартап, який базується в Олександрії, штат Вірджинія, сподівається, що нагорода в розмірі $ 50 000, отримана в рамках фази 1 програми інноваційних досліджень малого бізнесу (Phase 1 Small Business Innovation Research, SBIR), призведе до підписання в майбутньому більших контрактів на послугу космічного моніторингу, яку компанія розробляє в партнерстві з Kayhan Space, іншим стартапом, який зосереджений на розробці програмного забезпечення для управління космічним рухом та запобігання зіткненням.

Серджіо Галлуччі (Sergio Gallucci), співзасновник та головний технологічний директор компанії Scout Space, заявив, що контракт за програмою SBIR є першим кроком у зусиллях компанії привернути увагу урядовців, які шукають рішення для зростаючої проблеми космічного сміття.

«Орбітальне сміття та загрози зіткнень вимагають покращених даних та нових методів їх обробки та передачі», – сказав Серджіо Галлуччі. Один із способів отримати кращі дані – мати в космосі датчики, які спостерігають за об’єктами з близької відстані, додав він.

За словами співзасновника і генерального директора компанії Scout Space Еріка Інгрема (Eric Ingram), ключове завдання компанії – «ознайомити ринок з новим продуктом та новими можливостями». «Існує загальне розуміння того, що нам потрібні більш якісні дані та більш досконалі способи збирання цих даних, але немає універсальної угоди щодо найкращого способу досягнення цього чи найкращих модальностей», – сказав він. «Ми справді намагаємося поєднати ідею, що ця проблема потребує вирішення, з тим фактом, що у нас насправді є рішення».

За словами Еріка Інгрема, першим цільовим клієнтом Scout є сектор супутникового обслуговування. В червні 2021 року компанія запустила своє перше корисне навантаження на космічному кораблі Tanker-001 Tenzing компанії Orbit Fab, призначеному для заправки супутників на орбіті. Наступним кроком буде розгортання корисного навантаження датчиків на власних супутниках компанії Scout формату 6U під назвою OVER-sat. «Ми маємо намір перемістити їх у вигідні позиції на орбіті, щоб забезпечити можливості спостереження за навколишнім простором, щоб вони стали, по суті, дорожніми камерами у космосі».

За словами Еріка Інгрема, теоретично, замість створення ще одного супутникового угруповання для спостереження за космічним рухом, корисні навантаження компанії Scout можуть служити засобом запобігання зіткненням на будь-якому супутнику, який забезпечує широкосмуговий зв’язок або надає послуги з обробки зображень. «Ми робимо корисне навантаження модульним, щоб кожен міг використовувати його для підвищення безпеки в космосі. Таким чином, це не обов’язково мають бути виділені ресурси (спеціальні супутники для моніторингу космічного руху), що надають дані».

Ерік Інгрем повідомив, що компанія Scout Space залучила венчурне фінансування під час попереднього раунду, і «ми знаходимося в процесі залучення початкового раунду. Ми дійсно очікуємо, що буде потрібно поєднання комерційних і державних джерел фінансування для того, щоб зрушити це питання з мертвої точки».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України