Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Arianespace запустить австралійський супутник Optus-11

17 листопада компанія Arianespace повідомила про підписання контракту з австралійським оператором SingTel Optus на запуск супутника зв’язку Optus-11 за допомогою нової ракети-носія Ariane 6.

Супутник зв’язку Optus-11 Ku-діапазону планується запустити у другій половині 2023 року для надання послуг в зоні Австралії та Нової Зеландії. Optus-11 стане сьомим супутником SingTel Optus, запущеним компанією Arianespace. Згідно з повідомленням Arianespace, супутник містить низку передових технологій, зокрема останні розробки у галузі цифрової обробки та активні антени, що дозволяють створювати кілька тисяч променів. Повністю конфігурований на орбіті, цей супутник розширить потужність поточного супутникового угруповання компанії SingTel Optus на геостаціонарній орбіті і зробить угруповання найбільшим, коли-небудь розгорнутим австралійською компанією.

Конфігурація ракети-носія Ariane 6 з чотирма бічними прискорювачами виведе супутник Optus-11 на високоенергетичну геостаціонарну орбіту передачі, що дозволить йому швидше почати роботу.

Довідково: процес розробки ракети Ariane 6 сильно постраждав від спалаху COVID-19. Перший політ нової ракети був запланований на 2020 рік, але через низку затримок запуск було перенесено на 2021, а потім на 2022 рік. Проте, за словами представників ArianeGroup, прогрес відновився, і зараз перший запуск Ariane 6 планується здійснити у другому кварталі 2022 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України