Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Virgin Orbit планує розширити запускі в інтересах національної безпеки

Компанія Virgin Orbit прогнозує, що більше 40% бізнесу компанії до 2026 року буде в інтересах національної безпеки і оборони.

Компанія Virgin Orbit виводить на орбіту малі супутники за допомогою ракети, яка запускається зі спеціального літака Boeing 747. Компанія вже отримала декілька контрактів на запуск американських військових супутників і активно розвиває новий бізнес на ринку національної безпеки, повідомили представники компанії 17 листопада під час заходу «День інвестора».

Наступна місія компанії, запланована на початок-середину грудня, запустить супутник STP-VP27B Космічних сил США, а також інші комерційні корисні навантаження.

Директор компанії Ден Харт відмітив, що ракета повітряного запуску LauncherOne може виводити малі супутники на низьку навколоземну орбіту майже з будь-якого аеропорту, що дає Virgin Orbit перевагу в той час, коли космос стає полем бою. «Цього тижня, звичайно, ми спостерігали сумну подію, коли росіяни вирішили продемонструвати протисупутникову зброю і підірвали один зі своїх супутників, надіславши повідомлення, що жоден супутник не є безпечним у космосі».

За його словами, якщо американські супутники коли-небудь будуть піддані атаці, і Пентагону потрібно буде швидко розгорнути нові, система повітряного запуску, яка може надавати послуги в короткі терміни, була б цінним активом. «Здатність запускати з будь-якого місця надзвичайно важлива, якщо супутник стає непрацездатним або підданий нападу», – додав він. «Якщо ми зможемо продемонструвати, що ми можемо запускати супутники на регулярній основі з будь-якого місця і в будь-який час, це позбавляє країни-конкуренти стимулу інвестувати в такі види зброї».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України