Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

SpaceX і NASA збираються запустити місію астронавтів Crew-8 на МКС 1 березня

Майбутня місія SpaceX під назвою Crew-8 виведе на орбіту чотирьох астронавтів на пілотованому космічному кораблі Crew Dragon Endeavour за допомогою ракети Falcon 9 з майданчика 39A Космічного центру Кеннеді NASA на мисі Канаверал. Старт запланований на 1 березня о 05:04 GMT.

Місія SpaceX Crew-8 для NASA запустить астронавтів NASA Метью Домініка, Майкла Барретта, Жаннет Еппс і російського космонавта Алєксандра Грєбєнкіна в шестимісячну експедицію на МКС. Вони замінять своїх попередників Crew-7, ще одну команду з чотирьох астронавтів, яка повернеться на Землю на SpaceX Dragon через тиждень після того, як Crew-8 досягне МКС.

Домінік буде командувати польотом Crew-8 до МКС, Баррет буде пілотом, а Еппс і Грєбєнкін будуть спеціалістами місії. Ця місія стане першим польотом у космос для всіх членів команди Crew-8, крім Баррета. NASA і SpaceX спочатку мали на меті запустити Crew-8 до МКС 22 лютого, але відклали це до 1 березня, щоб звільнити шлях для запуску місячного посадкового модуля компанії Intuitive Machines на Falcon 9 компанії SpaceX з того самого стартового майданчика 15 лютого.

Астронавти Crew-8 прибули до Космічного центру Кеннеді в неділю вдень, оскільки вони проводять останні дні на Землі перед запуском. Екіпаж проведе генеральну репетицію свого запуску в ніч з понеділка на вівторок, а SpaceX, як очікується, проведе вогневе випробування двигунів першого ступеня Falcon 9 днем пізніше.

Стів Стіч, керівник програми комерційних екіпажів (Commercial Crew Program) NASA, повідомив журналістам 25 лютого, що NASA і SpaceX працюють над деякими останніми проблемами, щоб вирішити їх перед запуском Crew-8. До них входять огляди кріплень із композитних матеріалів на ракеті-носії Falcon 9 та капсулі Dragon для Crew-8, які, як очікується, будуть вирішені до польоту. Інженери також перевіряють деякі зміни кольору фарби на капсулі Dragon Crew-7, яка зараз пристикована до МКС, мабуть, через залишки стрічки на капсулі, щоб переконатися, що це не стане проблемою для повторного входження в атмосферу та посадки.

Crew-8 стане п’ятим польотом капсули Crew Dragon Endeavour, яка вперше доставила астронавтів на МКС у травні 2020 року під час першого в історії SpaceX польоту людини в космос в рамках місії Demo-2. SpaceX і NASA зараз працюють над сертифікацією багаторазових капсул Dragon для 15 космічних польотів, повідомили представники NASA.

SpaceX є однією з двох комерційних компаній, які мають багатомільярдні контракти на доставку астронавтів на МКС і назад для NASA. Інша компанія, Boeing, планує здійснити перший політ з екіпажем на своєму космічному кораблі Starliner не раніше 22 квітня.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України