Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Нідерланди продовжують розробку проєкту лазерного супутникового зв’язку вартістю € 42 млн

Космічний офіс Нідерландів (Netherlands Space Office, NSO) підписав угоду з програмою високих технологій наступного покоління (NXTGEN High-Tech programme) про співпрацю щодо того, як будуть витрачені € 42 млн інвестицій у лазерний супутниковий зв’язок.

Лазерний супутниковий зв’язок є одним з кількох напрямків, які Нідерланди визначили як частину своєї національної космічної політики, що пропонує значний потенціал для майбутнього зростання.

«Потреба у швидкому та безпечному зв’язку на землі та в космосі найближчим часом тільки зростатиме, – сказав директор NSO Гарм ван де Ветерінг. – Голландські компанії та інститути мають унікальні знання та досвід, щоб зробити важливий внесок у це. Чудово, що економічні можливості цього розвитку були оцінені по достоїнству і тепер отримують додаткову підтримку від Національного фонду розвитку».

У квітні 2022 року Національний фонд розвитку країни схвалив € 450 млн для фінансування програми NXTGEN High-Tech. Ця ініціатива є частиною більших інвестицій у € 5 млрд, призначених для фінансування програм, спрямованих на покращення економічного зростання країни. У травні 2023 року Міністерство економіки та кліматичної політики офіційно схвалило створення програми NXTGEN High-Tech, яка об’єднала 330 учасників з промисловості та наукових устанорв. У оголошенні було зазначено, що окрім інвестицій у розмірі € 450 млн від Національного фонду розвитку, програмі буде надано ще € 550 млн.

На ініціативу лазерного супутникового зв’язку було виділено € 42 млн з Національного фонду розвитку та ще € 30 млн з національної космічної програми країни. Згідно з прес-релізом, обидві інвестиції проходитимуть через NSO і в кінцевому підсумку потраплять у європейські програми під керівництвом Європейського космічного агентства (ESA).

Підписана 20 лютого угода про співпрацю NSO з NXTGEN High-Tech має на меті визначити найкращий шлях для розподілу інвестицій, щоб гарантувати, що Нідерланди займуть лідируючу позицію у світі в розробці та постачанні лазерного супутникового зв’язку.

Країна вже досягла значного прогресу в розвитку технологій лазерного супутникового зв’язку. У квітні 2023 року на борту РН Falcon 9 компанії SpaceX був успішно запущений національний супутник NorSat-TD, який, серед іншого, мав інструмент Small Communication Active Terminal (SmallCAT), демонстратор технології лазерного зв’язку. Прилад був розроблений Нідерландською організацією прикладних наукових досліджень (Netherlands Organisation for Applied Scientific Research) у співпраці з AAC Hyperion і Міністерством оборони. Наприкінці січня NSO оголосив, що супутник успішно завершив першу передачу даних з використанням лазерного супутникового зв’язку, підключившись до наземної станції в Гаазі.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України