Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Space Norway планує місію з відновлення підводного кабелю, що вийшов з ладу

13 січня норвезька державна компанія Space Norway (входить до складу Норвезького космічного агентства) заявила, що наступного місяця планує розпочати ремонт одного з двох підводних волоконно-оптичних кабелів, що з’єднають супутникову станцією Шпіцберген з материковою Норвегією, після аварії 7 січня, яка залишила арктичний регіон без резервного з’єднання.

Розслідування розмірів і причин збитків тривають, повідомив керівник інфраструктури Space Norway Даг Столан. Він також повідомив, що терміни ремонтної місії залежатимуть від погоди та наявності канатного судна для вирішення проблеми.

Space Norway використовує два кабелі для надання широкосмугових послуг на Шпіцберген. Кабелі мають вирішальне значення для з’єднання близько 100 наземних станцій на архіпелазі, якими керує Space Norway.

Оператор низькоорбітальний супутникового угруповання OneWeb, токійський стартап з видалення сміття Astroscale та інші компанії, траєкторії польотів чиїх супутників проходять над регіоном, використовують наземні станції на Шпіцбергені для зв’язку з космічними апаратами.

На даний час послуги зв’язку надаються у штатному режимі через інший підводний кабель, який проходить паралельно приблизно від 5 до 10 км по морському дну.

Геополітична важливість Шпіцбергена та зростання напруженості в регіоні викликали у ЗМІ припущення про те, що до пошкодження підводного кабелю може бути причетна Росія, хоча немає жодних доказів, які б це підтверджували.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України