Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Супутникові знімки допомогли виявити забруднення озера Хуссейн Сагар (Індія) стічними водами

Незважаючи на те, що індійські громадські агенції стверджують, що стічні води в Хуссейн Сагар не поступають, незалежні експерти, опираючись на супутникове зображення озера, стверджують, що стічні води в нього стікають.

Користувач Твіттеру «Raj Bhagat P #Mapper4Life» повідомив минулого тижня, що озеро Хусейн Сагар заповнене зеленими водоростями, які є ознакою забруднення, і стічними водами чорного кольору, що вливаються в нього і створюють внутрішню дельту у місці, де вода входить в озеро. Твіт супроводжується зображенням, яке показує Хуссейн Сагар та території навколо нього з висоти. Зазначається, що на зображенні озеро має зелений колір по всій поверхні та чорний колір у північній частині.

Еколог і експерт доктор Субба Рао, отримавши інформацію про твіт, сказав, що, ймовірно, чорна частина зображення вказує на стічні води та стоки, що потрапляють в озеро, оскільки багато промислових підприємств розташовані поблизу північного та північно- західного берегу водойми. За його словами, промислове виробництво є основною причиною потрапляння забруднюючих речовин в озеро.

«У 2015 році була зроблена спроба відвести стоки, що надходять за течією Хуссейнсагар, але відвідні канали розмістили неправильно. Їх досі можна побачити біля старого аеропорту. Ситуація із забрудненням буде погіршуватись до травня через зменшення потоків прісної води після мусонів», – додав доктор Субба Рао.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України