Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Руандійська компанія Locus Dynamics підписала Меморандум про взаєморозуміння з польською компанією SatRev

Згідно зі звітом Ради розвитку Руанди, на полях другого руандійсько-польського бізнес-форуму руандійська компанія Locus Dynamics, що займається розробкою аерокосмічної робототехніки, підписала меморандум про взаєморозуміння з польською компанією-виробником супутників для спостереження за Землею SatRev щодо партнерства в розробці та експлуатації супутникової інфраструктури моніторингу Землі для надання рішень у Руанді.

Супутникові дані надають корисну інформацію, яку можна застосувати в ключових секторах країни, таких як сільське господарство, гірничодобувна промисловість та боротьба зі стихійними лихами тощо.

Підписана угода передбачає партнерство двох компаній у розробці, виробництві та експлуатації мікросупутників і відповідних датчиків високої роздільної здатності для різних застосувань, а також створення супутникової наземної станції, центру управління місією та розширення можливостей аналітики супутникових даних у Руанді.

Флагманський продукт компанії SatRev під назвою Sovereign Space призначений для надання наскрізних супутникових рішень для урядів, включаючи розгортання супутників, будівництво наземних станцій, виконання місій і нарощування потенціалу

Обидві компанії зараз вивчають проєкт, який дозволить доставити три мікросупутники разом із згаданими напрямками розвитку інфраструктури.

Фінансування проєкту потенційно буде забезпечено гарантією Європейського фонду сталого розвитку плюс (European Fund for Sustainable Development Plus, EFSD+) – фінансового підрозділу Ініціативи Global Gateway, який буде діяти через Польський банк розвитку (BGK).

Цей другий руандійсько-польський бізнес-форуму, який відбувся 7 лютого 2024 року, зібрав керівників польських і руандійських компаній за круглим столом разом із президентом Руанди Полом Кагаме та президентом Польщі Анджеєм Дудою, який перебуває з державним візитом у Руанді.

Зустріч мала на меті позиціонувати приватний сектор для реалізації раніше підписаних обома країнами угод щодо торгово-економічної співпраці, зелених технологій, екологічної інженерії, геології, енергоефективності тощо. За словами журналістів, які висвітлювали роботу бізнес-форуму, у Руанді зареєстровано щонайменше чотири проєкти з Польщі вартістю $ 72,3 млн та створено понад 330 робочих місць у таких ключових секторах, як охорона здоров’я, енергетика, ІКТ-послуги та будівництво.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України