Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Американський стартап з космічних технологій True Anomaly має намір запустити свої перші два супутники

Космічний стартап True Anomaly готується до запуску своїх перших двох супутників, призначених для маневрування в безпосередній близькості від інших об’єктів, їх огляду та фотографування.

Компанія True Anomaly, яка була заснована в 2022 році і щойно зібрала $ 100 млн, має намір продемонструвати можливості свого космічного апарата Jackal для виконання операцій на орбіті, відомих як операції зустрічі та зближення (rendezvous and proximity operations).

«Jackal зніматимуть зображення з високою роздільною здатністю та повномасштабне відео один одного, маневруючи у безпосередній близькості», – сказав засновник і виконавчий директор True Anomaly Евен Роджерс в нещодавньому інтерв’ю.

Планується, що два космічні апарати Jackal, кожен вагою близько 300 кг, будуть запущені на ракеті Falcon 9 в рамках майбутньої місії спільного запуску Transporter-10 компанії SpaceX.

Компанія, що базується в Сентенніалі, штат Колорадо, зосереджується на військовому ринку, маючи на меті розгортання супутників Jackal для підтримки діяльності Космічних сил США. Військові підрозділи, наприклад, можуть використовувати супутники для навчання операторів тактиці маневрування, для відпрацювання операцій зближення або для випробування корисного навантаження на орбіті.

Евен Роджерс описав Jackal як «новий клас космічних апаратів, спеціально створених для космічних місій національної безпеки». За допомогою Jackal компанія прагне конкурувати на ринку зображень, не пов’язаних із Землею, або зйомку об’єктів у космосі, що є сектором індустрії, який зароджується. Ці можливості тепер можуть бути запропоновані комерційно після змін у процесі ліцензування, оголошених минулого року Національним управлінням океанічних і атмосферних досліджень (National Oceanic and Atmospheric Administration, NOAA).

У серпні 2023 року True Anomaly отримала ліцензію NOAA на першу місію Jackal на низькій навколоземній орбіті для спостереження у космосі.

Компанія планує домагатися модифікації ліцензії, оскільки планує розмістити додаткові супутники з аналогічними можливостями. «За потреби ми подамо нові заявки на отримання ліцензії для охоплення більшого угруповання, різних місій чи орбіт, таких як GEO, а також нових варіантів конструкції», – повідомив представник True Anomaly.

За словами Евена Роджерса, однією з причин, чому True Anomaly привернула увагу інвесторів, є очікування того, що компанія зможе задовольнити зростаючий попит на своєчасні високоякісні дані про космічне середовище.

«Однією з найважливіших прогалин в обізнаності про космічний простір є можливість збирати мультифеноменологічні дані високої роздільної здатності про об’єкти, що знаходяться в космосі», – сказав він. Існуючі наземні датчики, які використовуються для моніторингу космічного простору, не надають «багато інформації розвідувальної якості».

За його словами, військовим і розвідувальним службам, які намагаються виявити загрози на орбіті, потрібні більш детальні дані про космічні апарати та уламки космічного сміття. «Зображення об’єктів, отримані під час зйомки у космосі, є важливим інструментом для усунення цих прогалин у розвідці».

Кожен Jackal має п’ять датчиків, які дозволяють отримувати радіолокаційні, короткохвильові інфрачервоні, довгохвильові інфрачервоні та видимі зображення у широкому та вузькому полі зору.

Під час їхньої дебютної місії один Jackal буде проводити детальну зйомку іншого, демонструючи можливості отримання зображень у космічному просторі. На орбіту полетять два ідентичних апарати. Один діятиме як «формувач зображень», а інший – як «постійний космічний об’єкт».

Евен Роджерс сказав, що він оптимістично дивиться на бізнес отримання зображень космічних об’єктів за допомогою орбітальних засобів. Космічні сили США не розкрили прогнозованих витрат у цій сфері, але керівники служб заявили, що вони очікують, що попит на «обізнаність про космічний простір» зростатиме, оскільки космос стає більш перевантаженим, а країни-суперниці розгортають системи для відстеження та, можливо, націлювання на американські супутники.

За словами Евена Роджерса, як тільки технологія Jackal буде продемонстрована на орбіті, мета полягає в тому, щоб побудувати угруповання. Для моніторингу геостаціонарного поясу на висоті 22 000 миль (35 400 км) над Землею, де розташовані найцінніші військові супутники, знадобиться кілька десятків супутників.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України