Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Місію Polaris Dawn перенесено на середину 2024 року

Приватна місія, в рамках якої вперше буде здійснено вихід у відкритий космос з космічного корабля Crew Dragon, зіткнулася ще з однією затримкою, цього разу до середини поточного року.

Програма Polaris, серія приватних місій, яку підтримує мільярдер Джаред Айзекман, оголосила 8 лютого, що її місія Polaris Dawn тепер запланована не раніше літа. Раніше місію було заплановано на квітень.

«Додатковий час необхідний для підготовки, щоб забезпечити досягнення цілей місії та безпечний запуск та повернення Crew Dragon та екіпажу», – йдеться у повідомленні про місію.

Ці цілі включають вихід у відкритий космос з космічного корабля Crew Dragon. Для цього потрібно як розробка скафандра для позакорабельної діяльності (EVA), який може використовуватися за межами космічного корабля, так і модифікація конструкції Crew Dragon, який не має шлюзової камери для забезпечення виходу у відкритий космос.

Джаред Айзекман раніше заявив, що робота виявилася складнішою, ніж очікувалося, що призвело до затримок.

За деякими даними, SpaceX суттєво недооцінила роботу з перетворення польотного скафандра, який нині носять астронавти всередині Crew Dragon, на скафандр для позакорабельної діяльності. Коли SpaceX та Polaris Program оголосили про місію Polaris Dawn два роки тому, вони прогнозували запуск уже у четвертому кварталі 2022 року.

Компанія використовує місію Polaris Dawn, щоб перевірити скафандр, який компанія планує використовувати для майбутніх місій. Ні SpaceX, ні програма Polaris не оприлюднили зображень скафандра, хоча Джаред Айзекман описав їх як «важчі та громіздкіші», ніж поточні скафандри Dragon. Усі чотири члени екіпажу будуть одягнені в ці скафандри, включно з тими, хто залишатиметься всередині Dragon, причому нові скафандри замінять ті, які наразі надягають астронавти під час запуску та повторного входження в атмосферу.

Окрім виходу у відкритий космос, місія тестуватиме міжсупутниковий зв’язок з використанням оптичного зв’язку між космічним кораблем Crew Dragon і супутниками Starlink. Місія, яка триватиме до 5 днів, також проводитиме медичні дослідження, включаючи дослідження радіаційного середовища на висотах до 1400 км, що вище того, чого досягала будь-яка місія з екіпажем після місії Аполлон-17 на Місяць у 1972 році.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України