Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Греція стала 35-ю країною, що підписала «Угоди Артеміди»

На церемонії в Державному департаменті США міністр закордонних справ Греції Гіоргос Герапетрітіс офіційно підписав угоди. Підписання відбулося в рамках зустрічі стратегічного діалогу між США та Грецією.

Греція стала 35-ю країною, яка підписала Угоди з моменту їх оголошення у 2020 році. Документ має на меті спиратися на принципи Договору про космос та інших міжнародних угод у різних сферах: від обміну науковими даними до використання космічних ресурсів.

Греція стала другою європейською країною, яка підписала «Угоди Артеміди» протягом двох останніх місяців після того, як це зробила Бельгія 23 січня. Підписання Грецією також означає, що до Угод приєдналися 13 із 22 членів Європейського космічного агентства, а також 12 із 27 членів Європейського союзу.

За кількістю залучених країн «Угоди Артеміди» випереджають паралельні зусилля під керівництвом Китаю щодо реалізації програми Міжнародної місячної дослідницької станції (International Lunar Research Station, ILRS), яка має власний, нерозголошений набір принципів для участі. Згідно з даними, зібраними Secure World Foundation, до проєкту ILRS приєдналися 8 країн, останньою з яких став Єгипет у грудні 2023 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України