Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія L3Harris демонструє системуз цифровою фазованою антенною решіткою

7 лютого компанія L3Harris Technologies оголосила про результати тримісячної демонстрації компактної системи з цифровою фазованою антенною решіткою, цифровим формуванням променів (Digital Beamforming Phased Array Antenna System, DPAAS).

Під час демонстрації у Фербенксі, штат Аляска, прототип DPAAS обробляв у середньому понад 300 супутникових контактів на день, включаючи до восьми одночасних контактів.

Ця технологія «підтримує ідею масштабування та підтримки кількох місій із спільною інфраструктурою», – сказав Шиха Гангулі, генеральний менеджер L3Harris з погодних, космічних і бортових систем, наприкінці січня на щорічній зустрічі Американського метеорологічного товариства (American Meteorological Society, AMS) в Балтіморі.

Урядові та комерційні клієнти шукають інноваційні наземні системи для зв’язку з великими супутниковими угрупованнями на низькій навколоземній орбіті та з угрупованнями, які включають космічні апарати в різних орбітальних площинах.

«У міру того, як люди переходять або до поширених архітектур, або до багаторівневих архітектур, технологія цифрових фазованих решіток буде корисною з точки зору можливості з’єднання та спілкування з усім угрупованням, від горизонту до горизонту, одночасно», – сказав на зустрічі AMS Роб Мітревскі, віце-президент і генеральний менеджер компанії L3 Harris Space and Airborne Systems.

Згідно з презентацією L3Harris на зустрічі AMS, ще однією перевагою технології DPAAS є її здатність виявляти та пом’якшувати радіочастотні перешкоди.

Компанія L3Harris провела демонстрацію DPAAS згідно з Угодою про спільні дослідження та розробки (Cooperative Research and Development Agreement) з Національним управлінням океанічних та атмосферних досліджень (National Oceanic and Atmospheric Administration, NOAA). Національна служба екологічних супутників, даних та інформації (National Environmental Satellite, Data, and Information Service) NOAA шукає ефективні та рентабельні способи збирання даних із зростаючої кількості супутників, що належать урядовим установам США, міжнародним партнерам і компаніям.

Згідно з прес-релізом, під час демонстрації DPAAS компанія L3Harris досягла «автоматизованої цілодобової роботи системи з майже нульовим простоєм – навіть за суворих погодних умов Аляски». «На додаток до керування понад 12 500 загальними закритими супутниковими контактами низхідної лінії зв’язку протягом тримісячного періоду, прототип також забезпечував висхідну лінію зв’язку». Він з’єднує оперативний центр NOAA із супутниками Об’єднаної полярної супутникової системи (Joint Polar Satellite System) NOAA.

«Ми надзвичайно вражені результатами демонстрації, – сказав старший науковий співробітник L3Harris Браян Хаман, який керував проєктом. – Ми раді продовжити такі партнерські відносини, оскільки NOAA та інші клієнти вивчають способи інтеграції можливостей нашої багатодіапазонної та багатоцільової фазованої антенної решітки у свої підприємства».

L3Harris провела свою першу демонстрацію наземної електронної фазованої антенної решітки у 2021 році за контрактом із Підрозділом оборонних інновацій (Defense Innovation Unit, DIU). Програма DIU була зосереджена на технології, яка допоможе Космічним силам США покращити супутниковий зв’язок.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України