За словами Юрія Борисова, генерального директора «Роскосмосу», росія укладає контракти на запуски супутників з країнами Африки, Європи (?) та Азії, щоб сприяти процвітанню космічної галузі та використовувати її корисні переваги для соціально-економічного розвитку.
«Такі країни, як Алжир, М’янма, В’єтнам, Єгипет і Південна Африка, працюють з нами за різними контрактами на запуск супутників, які ми розробимо і виведемо на орбіту», – зазначив Ю. Борисов. Крім того, він додав, що дослідження космосу та пов’язану з ним діяльність не слід політизувати, натомість слід посилювати співпрацю між країнами, включно з тими, які хочуть працювати з росією над програмами космічних технологій.
У минулому «Роскосмос» співпрацював з Єгиптом, Південною Африкою та Алжиром у численних космічних проєктах як для освітніх цілей, так і для технологічного прогресу.
Крім того, «Роскосмос» планує побудувати супутникові угруповання, виробляючи 250-300 супутників на рік до 2025 року і по супутнику в день до 2030 року. Крім того, генеральний директор заявив, що супутниковий зв’язок сприятиме економічному зростанню росії і удосконаленню цифрових послуг.
Стосовно стійкості космічного простору російський генеральний директор попередив, що непрацюючі супутники, які обертаються на низькій навколоземній орбіті, становитимуть ще більшу загрозу для космічних польотів у найближчі роки. За його оцінками, наразі навколо Землі обертається понад 7 500 активних супутників, і до 2025 року їх кількість може зрости в 10 разів.
У 2019 році «Роскосмос» оголосив про плани розгорнути оптико-електронні станції моніторингу в Південній Африці, Мексиці та Чилі для раннього попередження про небезпечні ситуації в навколоземному космічному просторі та доповнити російську Автоматизовану систему оповіщення про небезпечні ситуації в космосі (АСПОС ОКП).