Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія RocketLab відклала запуск місії TROPICS на РН Electron через погодні умови

Запуск місії NASA TROPICS (Time-Resolved Observations of Precipitation structure and storm Intensity with a Constellation of Smallsats – «Рознесене у часі спостереження за структурою опадів та інтенсивністю шторму з угруповання малих супутників») відкладено через погодний фронт, який наближається до стартового комплексу- №1 компанії Rocket Lab у Новій Зеландії.

Компанія Rocket Lab планувала запуск місії 1 травня о 13:00 за часом Нової Зеландії.

Rocket Lab оцінюватиме погоду в міру її розвитку та незабаром встановить нову цільову дату запуску.

Цей запуск має стати першим із двох запланованих запусків ракет-носіїв Electron, кожна з яких виведе на низьку навколоземну орбіту по два супутники-кубсати розміру 3U.

Очікується, що дві місії будуть запущені орієнтовно з проміжком у два тижні. Перша місія має назву “Rocket Like a Hurricane” («Ракета, схожа на ураган»), друга — “Coming to a Storm Near You” («Наближуючись до шторму, що поруч з вами»), запуск другої місії планується орієнтовно 16 травня.

Угруповання TROPICS, яке є частиною програми NASA Earth System Science Pathfinder, складається з чотирьох супутників-кубсатів, які мають бути виведені на орбіту висотою 550 км з кутом нахилу близько 30°. Усі чотири супутники мають бути розгорнуті на робочій орбіті протягом 60-денного періоду, що робить Electron ідеальною ракетою-носієм, оскільки вона забезпечує спеціалізований запуск на унікальні орбіти з високою швидкістю.

Довідково: Угруповання TROPICS спочатку складалося з шести супутників. Два супутники були втрачені, коли у червні минулого року РН Rocket 3.3 компанії Astra Space не змогла вийти на орбіту. Після цієї невдачі компанія Astra Space вирішила відмовитися від своєї ракети Rocket 3.3 через численні збої. У свою чергу, NASA заявило, що угруповання все ще може ефективно функціонувати навіть з чотирма супутниками.

NASA розірвало контракт на запуск з Astra Space і уклало новий контракт на два запуски, що залишилися, з компанією Rocket Lab.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України