Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Президент Туреччини представив перших турецьких астронавтів

29 квітня президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що перший турецький астронавт відправиться на Міжнародну космічну станцію до кінця року.

43-річний пілот ВПС Туреччини Альпер Гезеравджі (Alper Gezeravci,) був обраний першим громадянином цієї держави, який побуває у космосі. Його дублером обраний Тува Джихангір Атасевер (Tuva Cihangir Atasever), 30-річний інженер авіаційних систем турецької оборонної компанії Roketsan.

Про це Ердоган заявив на авіакосмічній виставці Teknofest у Стамбулі, що стало першою публічною появою президента після того, як він знепритомнів під час телеінтерв’ю 25 квітня. Ердоган з’явився на виставці разом із президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим і тимчасовим прем’єр-міністром Лівії Абдулом Хамідом Дбейбехом.

«Наш друг, який відправиться у першу турецьку пілотовану космічну місію, залишиться на Міжнародній космічній станції 14 днів», – сказав Ердоган. «Під час цієї місії наш астронавт виконає 13 різних експериментів, підготовлених поважними університетами та дослідницькими установами нашої країни».

Ердоган назвав Гезеравджі «героїчним турецьким пілотом, який досяг значних успіхів під час служби у наших ВПС». Гезеравджі має 21-річний досвід служби у ВПС, він є пілотом F-16, який пройшов навчання у Технологічному інституті ВПС США.

Довідково: У травні минулого року Туреччина розпочала проєкт Turkish Space Traveller and Science Mission, метою якого є відправка громадянина Туреччини в космос. Проєкт передбачає підготовку турецького астронавта до роботи у космосі та проведення наукових досліджень.

Турецький уряд підписав з американською компанією Axiom Space угоду щодо підготовки та відправки у космос турецького астронавта. Угода передбачає відбір та багатомісячну підготовку кандидатів за навчальною програмою компанії Axiom, щоб адаптуватися до життя в космосі. Завдяки цій програмі Туреччина отримає можливість проводити наукові експерименти, використовуючи інфраструктуру МКС.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України