Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Росія використовує цивільні кораблі у Чорному морі для перевозки зброї

24 серпня Центр стратегічних і міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies /CSIS/, аналітичний інститут в США, базується у Вашингтоні) опублікував статтю «Вовк у корабельному одязі: мілітаризація росією цивільних суден у Чорному морі» (A Wolf in Ship’s Clothing: Russia’s Militarization of Civilian Vessels in the Black Sea):

Останні супутникові знімки показують, що росія використовує цивільні кораблі для транспортування зброї між Новоросійськом (рф) і Тартусом (Сирія). Спостережена діяльність підриває останні звинувачення росії в тому, що Україна невиправдано атакувала російські цивільні кораблі. Росія використовує цивільні судна для різноманітних завдань, які підтримують її військові зусилля, що робить їх законними військовими цілями.

Дані системи автоматичної ідентифікації (AIS) показують, що російське вантажне судно Sparta IV, яке перебуває під санкціями США, курсує між російськими військово-морськими об’єктами в Новоросійську та Тартусом щонайменше з вересня 2022 року. До серпні 2023 року судно принаймні 6 разів проходило з росії до Сирії та назад. Sparta IV належить компанії SC South LLC, дочірній компанії судноплавної фірми Міністерства оборони росії, обидві потрапили під санкції США за підтримку війни росії в Україні.

Супутникові зображення чітко показують, що Sparta IV нещодавно перевозила вантаж щонайменше 52 артилерійських гармат. Зображення, зроблені 10 липня, показують, як артилерія завантажується або вивантажується з Sparta IV у Новоросійську.

На знімку від 7 серпня видно артилерію, розташовану поруч із Sparta IV у Тартусі.

Не виключається, що росія використовує корабель для доставки зброї з Сирії до росії.

Незалежно від напрямку перекидання, росія використовує цивільне судно для переміщення важкого озброєння через Чорне море.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України