Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Супутник Inmarsat-6 F2 зазнав «безпрецедентної» аномалії

24 серпня компанія Viasat Inc. підтвердила, що її супутник Inmarsat-6 F2 (I-6 F2), запущений 18 лютого 2023 року компанією SpaceX, постраждав від аномалії енергетичної підсистеми під час фази підйому на орбіту. На даному етапі Viasat та Airbus, виробник супутника, працюють над визначенням основної причини аномалії та оцінкою того, чи зможе супутник виконати свою місію. Airbus повідомила, що ця аномалія є безпрецедентною подією; жоден з її геостаціонарних телекомунікаційних супутників ніколи не зазнавав збоїв на орбіті.

Але це не безпрецедентне явище для Viasat, це вже другий за останній час збій супутника компанії. Довгоочікуваний флагман оператора ViaSat-3 має проблему з сонячною батареєю, але компанія Viasat ще не оголосила про його повну втрату.

Щодо I-6 F2 у компанії Viasat заявили, що не очікують, що це суттєво вплине на фінансовий прогноз компанії щодо зростання прибутку та скоригованого EBITDA. Супутник був призначений для доповнення угруповання супутників L-діапазону Inmarsat, збільшення пропускної здатності та забезпечення резервного покриття. Він створений на базі супутникової платформи Airbus Eurostar E3000, має антену L-діапазону та шість багатопроменевих антен Ka-діапазону. Його супутник-двійник I-6 F1 працює нормально.

У Viasat заявили, що витрати на виробництво та запуск супутника були застраховані, і «очікується, що найближчим часом грошові позиції покращаться».

Якщо і I-6 F2, і ViaSat-3 вийдуть з ладу, оператор потенційно може висунути дві страхові претензії найближчим часом.

Компанія Viasat намагалася запевнити у своєму прес-релізі від 24 серпня, що цей збій не вплине на прибутковий результат.

«Початкова місія I-6 F2 полягала в тому, щоб забезпечити резервний L-діапазон і 4 Гбіт/с додаткової пропускної здатності Ka-діапазону, що відповідає вимогам з розгортання та експлуатації стійкої мережі з резервуванням», – сказав Марк Данкберг, голова правління та генеральний директор Viasat.

Viasat має ще три супутники L-діапазону – флот Inmarsat-8 – у стадії розробки для посилення глобальних служб безпеки компанії. Що стосується корисного навантаження в Ka-діапазоні, злиття Viasat з Inmarsat дає компанії об’єднаний флот із 11 супутників у Ka-діапазоні та доступ до партнерських супутників. Ще 7 супутників Ka-діапазону також будуються для розширення глобальних мобільних послуг компанії.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України