Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Російський РКЦ «Прогрес» пропонує запустити 32 супутники високодетального спостереження

25 серпня російське інформаційне агентство ТАСС повідомило, що Ракетно-космічний центр (РКЦ) «Прогрес» (входить до «Роскосмосу») запропонував створити орбітальне угруповання високодетального спостереження, що складається з 32 апаратів.

«Це ініціативна розробка, апарат називається МКА ОВН (малий космічний апарат оперативного високодетального спостереження). Угруповання передбачає 32 апарати на орбіті», – зазначив представник агентства.

В РКЦ «Прогрес» уточнили, що підприємство вже розробило проєкт та пропонує його різним організаціям та відомствам. «Орбітальне угруповання може бути створене протягом 10 років за наявності замовлення. На орбіту може бути виведено по 4 апарати за один запуск, тобто за 8 запусків буде повністю розгорнуто орбітальне угруповання», – пояснили там.

Передбачається, що апарати МКА ОВН матимуть просторову роздільну здатність у панхроматичному діапазоні 0,4 м, у мультиспектральному — 1,2 м, при цьому ширина смуги захоплення при зйомці становить 14 км. Зйомка можлива у кількох режимах, у тому числі буде доступна стереозйомка. «При цьому точність визначення координат об’єктів становить близько 5 м», – пояснили представники компанії, наголосивши, що супутникове угруповання дозволить побачити з орбіти об’єкти завбільшки 40 см.

Наприкінці липня РКЦ «Прогрес» представив на саміті росія – Африка лінійку малих космічних апаратів ДЗЗ, яка включала 5 перспективних апаратів – «Аист-2М», «Аист-О», «Аист-ВД», МКА ОВН та «Аист-РХ».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України