Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Росія використовуватиме Міжнародну космічну станцію «до 2028 року»

12 квітня глава російського космічного агентства «Роскосмос» Юрій Борисов заявив про плани використовувати Міжнародну космічну станцію до 2028 року, що, очевидно, відрізняється від попередніх оголошень про вихід з орбітальної лабораторії після 2024 року.

У липні минулого року було заявлено про плани залишити МКС «після 2024 року», оскільки зв’язки між Кремлем і Заходом розпалися через військове вторгнення в Україну.

«Рішенням уряду роботу МКС продовжено до 2028 року», – доповів Ю. Борисов президенту рф під час телевізійної зустрічі, маючи на увазі російський сегмент.

За його словами, «настав час» обговорювати створення російської орбітальної станції. «Час біжить швидко, і ми ні в якому разі не можемо відпочити від пілотованої космонавтики», – сказав Борисов главі Кремля.

МКС була запущена у 1998 році в період активізації співпраці США і Росії після «космічної гонки» холодної війни. Партнери МКС – США, росія, Європа, Канада та Японія – на даний момент зобов’язалися експлуатувати орбітальну лабораторію до 2024 року, хоча офіційні особи США заявляли про плани продовжити роботу МКС до 2030 року.

Космічні експерти вважають, що будівництво нової російської орбітальної станції може зайняти більше десяти років, а відхід рф з МКС завдасть значного удару її програмі пілотованих польотів.

При цьому, 11 квітня заступник головного інженера РКК «Енергія» В. Кожевников повідомив про плани завершити будівництво нової російської орбітальної станції на три роки раніше терміну, до 2032 року замість 2035 року. Раніше планувалося, що будівництво станції буде проходити в два етапи з 2028 по 2035 рік. При цьому, перший модуль планується запустити у 2027 році, а остаточне розгортання станції – у 2032 році.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України