Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Північна Корея здійснила пуск балістичної ракети великої дальності у бік Східного моря

13 квітня Північна Корея запустила балістичну ракету середньої або великої дальності в бік Східного (Японського) моря, повідомив Об’єднаний комітет начальників штабів (JCS) Республіки Корея.

JCS заявив, що виявив запуск поблизу Пхеньяна о 7:23 за місцевим часом (о 22:23 UTC 12 квітня), і ракета, випущена під великим кутом, пролетіла близько 1000 км, перш ніж впасти у море.

За оцінкою експерта Гарвард-Смітсонівського астрофізичного центру (США) Джонатана МакДауелла (Jonathan McDowell), за умови, що дальність пуску ракети склала 1000 км та час польоту від 51 до 56 хвилин, апогей становив близько 6 000 км, що дуже схоже на траєкторію пусків 18 лютого і 15 березня, коли був здійснений запуск МБР (ICBM) Hwasong-17.

При цьому, вранці 13 квітня на японському острові Хоккайдо була задіяна система оповіщення для попередження місцевих жителів про необхідність евакуації.

Схоже, Північна Корея випробувала «нову» ракетну систему, заявив представник Сеула на умовах анонімності. Він зазначив, що розглядаються «різні» можливості, включаючи запуск із застосуванням нової твердопаливної МБР.

Запуск 13 квітня відбувся на тлі припущень, що режим КНДР планує запуск ракети великої дальності, щоб вивести на орбіту свій перший військовий супутник, враховуючи заявлені плани завершити підготовку до запуску до квітня.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України