Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Національне розвідувальне управління США продовжило контракти з компаніями Hawkeye 360 і Aurora Insight

6 квітня видання Defense Daily повідомило, що компанії HawkEye 360 і Maxar Technologies отримали продовження контрактів від Національного розвідувального управління США (National Reconnaissance Office, NRO) на комерційні радіочастотні (РЧ) дані.

3 квітня NRO продовжило подібні контракти з компаніями Kleos Space і Spire Global.

28 вересня 2022 року ці чотири компанії були обрані для укладання угод «першого етапу» (“Stage One”) в рамках програми NRO «Стратегічне комерційне вдосконалення» (Strategic Commercial Enhancements, SCE), що надають NRO доступ до діяльності компаній з метою оцінити якість комерційних даних ДЗЗ. Тоді подібні контракти також були укладені ще з двома компаніями, PredaSAR та Umbra Lab, які спеціалізуються на отриманні космічних радіолокаційних даних, але розробляють SAR-супутники, які можуть пасивно сканувати радіочастотну активність.

Контракти «першого етапу» мали 6-місячний базовий період з двома 24-місячними опціонами та додатковими опціями для подальшого продовження. Початкова вартість кожного контракту становила близько $ 300 тис з можливістю значного збільшення у разі підтвердження цінність місії, зацікавленості клієнтів і можливості постачальників.

Моніторинг радіочастотних сигналів із космосу – це відносно нова галузь індустрії ДЗЗ, яка використовує супутники на низькій навколоземній орбіті для відстеження кораблів, транспортних засобів, електронних перешкод та пристроїв, що випромінюють радіочастотні сигнали.

Компанії HawkEye 360 і Aurora Insight (дочірня компанія Maxar Technologies) отримали дворічні контракти з переходу до «другого етапу» (“Stage Two”) укладених у минулому році контрактів за програмою SCE.

NRO будує та експлуатує супутники спостереження та розвідки для уряду США, а в останні роки розширила свої угоди з приватними компаніями, намагаючись залучити комерційні можливості з дистанційного зондування.

Компанія HawkEye 360, розташована в Херндоні, штат Вірджинія, є геопросторовою аналітичною компанією, яка керує супутниками, що збирають дані про місцезнаходження радіочастотних сигналів.

12 квітня у твіттері компанія повідомила, що NRO уклала контракт на «другу стадію» ще у лютому. «Цей контракт дозволяє нам швидко масштабувати радіочастотні дані для задоволення потреб місій уряду США».

Компанія Maxar Technologies, що спеціалізується на отриманні високоякісних супутникових зображень Землі, розташована у Вестмінстері, штат Колорадо, розпочала новий бізнес із радіочастотних даних після придбання у грудні 2022 року компанії Aurora Insight, стартапу з Денверу, який розміщує радіочастотні датчики на стаціонарних майданчиках, транспортних засобах, літаках і супутниках для отримання радіочастотних даних. Компанія уже запустила два супутники-кубсати і планує запустити третій кубсат пізніше цього року.

13 квітня компанія Maxar повідомила, що «укладання контракту на «другий етап» надає компанії можливість продемонструвати реальну продуктивність свого комерційного радіочастотного угруповання для підтримки місій уряду США».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України